Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ukrainasit

Qeveria britanike do japë mijëra bileta të Eurovision, për ukrainasit që i kanë ikur luftës

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka njoftuar se 3,000 bileta të Eurovisionit do të vihen në dispozicion për ukrainasit e zhvendosur që jetojnë në...

“Po i djegin”, zyrtari ukrainas i shqetësuar: Rusët po përdorin fosfor ndaj civilëve

Nënkryetari i Policisë Kombëtare të Kievit, Oleksiy Biloshitsky, përmes një postimi në “Facebook”, ka ngritur shqetësimin se rusët po përdorin “fosfor” ndaj civilëve.  “Një tjetër...

Qeveria e bën fakt: Ukrainasit qëndrojnë në Shqipëri 1 vit pa leje! Të dytët pas amerikanëve

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e sotme, 18 mars, një vendim që i hap rrugë qëndrimit të gjithë shtetasve të Ukrainës që...

Forcat ruse rrethojnë Kievin, ukrainasit i frikësohen një sulmi në shkallë të gjerë

Forcat ruse po i afrohen kryeqytetit të Ukrainës, Kievit, dhe po shtojnë sulmet ndaj qyteteve të tjera kyçe, në ditën e 17-të të pushtimit...

Lajmet e fundit