Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

uefa

Zv.presidenti i UEFA-s, Armand Duka: U vlerësua puna e madhe për futbollin shqiptar, 26 shtatori datë historike për ne

Presidenti i FSHF-së Armand Duka është emëruar ditën e sotme si zvëvëndës-president i UEFA-s. Një arritje historike duke qenë tashmë numri 2 i qeverisë...

HISTORIKE/ Armand Duka zgjidhet zëvendës President i UEFA-s dhe sjell në Tiranë finalet e Europianit U-17

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë i pari shqiptar që...

Jasir Asani lë pas Joao Felix dhe çmend Europën, UEFA zgjedh “perlën” e tij si më të bukurën

UEFA ka zgjedhur golin e Jasir Asanit përballë Polonisë të dielen e shkuar, si goli më i bukur i raundit të gjashtë, për kualifikueset...

Vjen reagimi për banderolën anti-Kosovë, UEFA hap zyrtarisht hetimet ndaj Rumanisë

Banderolës së tifozëve rumunë në ndeshjen ndaj Kosovës, duket se i vjen përgjigja dhe nga autoritetet e larta të futbollit. UEFA njofton se ka...

Ndeshja Shqipëri-Poloni nis me 1 minutë heshtje, UEFA tregon arsyen e vendimit

Pas pak minutash Shqipëria dhe Polonia do të përballen në stadiumin "Air Albania", ku pritet të mbahet një ndeshje vendimmtare për të dyja palët. Teksa...

“Kemi 24 lojtarë që japin zemrën për Kombëtaren”, Sylvinho: Bajrami i jashtëzakonshëm! Muçi? Zgjedhje taktike, por është lojtar i madh

Shqipëria merr një pikë të artë në Pragë kundër Çekisë duke rritur akoma më shumë shpresat për një kualifikim historik në Euro 2024. Pas...

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së miraton ndryshimin e formatit të kampionatit “Abissnet Superiore 2023-2024”

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka miratuar vendimin për ndryshimin e formatit të kampionatit “Abissnet Superiore”, që do të hyjë në fuqi...

Një guximtar në qeverinë evropiane të futbollit

Asgjë nuk vjen rastësisht. Por mbështetja e madhe, 45 vota nga 55 shtete anëtare, i renditur i pari në listën e të votuarve, e...

“Kemi aplikuar për Kampionatin Evropian të 19-vjeçarëve në Shqipëri”, DUKA rrëfen prapaskenat e rizgjedhjes në UEFA

I ftuar në emisionin “Skaner” të gazetarit Gerti Çarçani ishte Presidenti i FSHF Armand Duka. Ai foli për rizgjedhjen e tij në Komitetin Ekzekutiv...

KONGRESI i UEFA-s/ Armand DUKA fiton ZYRTARISHT mandatin e dytë si anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është rizgjedhur anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Në Kongresin e 47-të të UEFA-s në Lisbonë...

Lajmet e fundit