Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

turizmi shqiperi

Ankohen pushuesit rumunë: Shqipëria jo më e lirë, është bërë destinacion luksi! Çmimet edhe më të shtrenjta se te ne

Shqipëria prej disa vitesh është destinacion i preferuar nga pushuesit rumunë, të cilët kanë përzgjedhur plazhe kryesisht në jug si Ksamili, Saranda apo Vlora,...

Shqipëria me pritshmëri të larta, por nuk figuron fare në listën e qyteteve më të populluara nga turistët! Ja cilat janë ato

Shqipëria pritet të thyejë një rekord të ri të vizitave nga turistët e huaj këtë verë. Një eufori është krijuar si në mediat e...

Melia hap dyert e turizmit në Shqipëri, Gabriel Escarrer: Do të kemi një boom të madh, shifrat që prisnim vitin e tretë, do realizohen...

Gjigandi spanjoll i Hotelerisë, grupi Melia tashmë është vendosur në Shqipëri dhe pret një bum të madh turistësh të huaj. Gabriel Escarrer, CEO i Melia...

Mediat britanike: Shqipëria “Maldivet” e Europës, me plazhe të kristalta dhe vila mbi det

Prej disa ditësh shqiptarët kanë qenë kryefjalë e disa prej gazetave më prestigjoze në Britaninë e Madhe, ku për shkak të fluksit të lartë...

Turistët e huaj preferojnë Shqipërinë, sa është hynë e dolën në 2017

Statistikat e hyrje-daljeve të shtetasve shqiptarë e të huaj për periudhën 01.06.2017 deri në 31.08.2017 tregojnë se ka pasur një rritje të numrit të...

Shqipëria ka në plan “joshjen” e pasanikëve europianë

Në Shqipëri kemi shumë resorte. Po, po janë shumë. Çdo hotel me një element alla vjenez, apo bashkëkohor dhe me disa lehtësi në ambientet...

Turistët polakë zhgënjehen me Shqipërinë: Çdo gjë lë për të dëshiruar, është katastrofë

“Pushova në Durrës. Hoteli ishte i ri dhe me hapësira të bollshme, me kondicionerë, por në anë të rrugës kryesore, zhurmat ishin të mëdha....

National Geographic promovon Shqipërinë: Vizitoni bukurinë alpine, Valbonën

Këtë herë Shqipëria prezantohet me bukurinë alpine, Valbonën, në prestigjiozen amerikane National Geographic. Revista ka hartuar një listë me nëntë destinacione ku mund të...

Lajmet e fundit