Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
64 %
2.6kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

turiste

Rama ndan video nga Alpet shqiptare: U vizituan nga 130 mijë turistë gjatë gushtit, harta e atraksioneve sa vjen e zgjerohet

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video nga Alpet shqiptare, ku thotë se në muajin gusht pritën 130 mijë vizitorë, duke theksuar se turizmi...

Moti i keq rrëzon avionin, vdesin 14 turistë

14  persona kanë humbur jetën në një aksident avioni gjatë motit të keq në Amazonën braziliane të shtunën. Avioni i vogël me helikë ishte afër...

18% më shumë se vjet, Shqipëria mikpriti mbi 2 milionë turistë vetëm gjatë muajit gusht

Shqipëria këtë vit ka pasur një sukses sa i përket fushës së turizmit, pasi të dhënat tregojnë se vetëm në muajin gusht Shqipëria ka...

Mbetën të bllokuar te shpella e Pëllumbasit, “Shqiponja”, FNSH dhe RENEA shpëtojnë turistët francezë

Shqiponja", Njësia Alpine e FNSH Tiranë dhe RENEA kanë shpëtuar dy turistë që mbetën të bllokuar te shpella e Pëllumbasit. Pas një operacioni kërkim-shpëtimi, i...

Aksident mes turistësh në Himarë, plagoset francezja

Një aksident mes turistësh ka ndodhur në Himarë pasditen e kësaj të marte. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:45 në vendin quajtur Llaman në Himarë,...

Kryeson Kalaja e Gjirokastrës, mbi 458 mijë të huaj dhe shqiptarë vizituan sitet kulturore në vend

Shqipëria ka qenë një ndër vendet më të vizituara në Europë. Turistët janë “dyndur” drejt vendit tonë duke shënuar kështu një rritje të numrit...

Kroçeria “Nautica” ankoron sërish në Portin e Durrësit, sjell turistë nga 18 vende të botës

Gjatë këtij sezoni turistik vendi ynë ka patur një numër të lartë turistësh nga e gjithë bota. Kroçerja “Nautica” ka mbërritur për herë të...

Kaluan kufirin me Jet Ski, dy turistë qëllohen për vdekje nga roja bregdetare

Dy turistë franko-marokenë u qëlluan për vdekje nga rojet kufitare algjeriane,  pasi po bënin jet ski në ujërat territoriale algjeriane dhe aksidentalisht kaluan në...

 Gojëshqyerve, një grusht çimento në gojë. Për të ardhmen!

Nga Martin Leka Edi Rama është Kryeministër i Shqipërisë. Legjitim. Për njëmijë e një arsye, dikush mund të mos e pëlqejë. Të mos e dojë. Mund...

Po ktheheshin nga turi Sazan-Karaburun, helmohen nga ushqimi 41 turistë në Vlorë

41 turistë janë helmuar nga ushqimi në Vlorë pasi po ktheheshin nga udhëtimi me një anije turistike. Sipas informacioneve paraprake, 41 turistë polakë janë paraqitur...

Lajmet e fundit