Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

transporti publik

Erion Veliaj gënjeu për reduktimin e autobusave, Unioni i Transportit dhe aplikacioni zbulojnë të vërtetën

Unioni i Transportit dy ditë më parë, më 29 korrik 2023, lajmëroi se duke nisur nga dita e hënë, 31 korrik, linjat e transportit...

Paralajmëruan reduktimin e autobusëve, Veliaj “ultimatum” shoqatës: Kush nuk del sot në punë, do të humbasë licencën!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i është përgjigjur ultimatumit të Unionit të Transportit Publik, të cilët lajmëruan se duke filluar nga dita...

Nga sot reduktohet numri i urbanëve në Tiranë

Unioni i Transportit njofton se duke nisur nga sot  linjat e transportit publik në Tiranë do të funksionojnë me mjete te reduktuara. Përmes një njoftimi...

Reduktohet transporti publik në Tiranë

Unioni i Transportit Publik ka njoftuar se autobusët e linjave urbane në Tiranë do të reduktohen. Njoftohet se duke nisur nga dita e hënë, shërbimet...

Belind Këlliçi u shpjegon qytetarëve transportin publik falas dhe 5 prioritetet e programit të tij

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi është ndalur në zonën e “Brrylit” në dhe pranë “Maternitetit të Ri”, ku shtrëngoi duart me...

Belind Këlliçi zotohet: Transporti publik për të gjithë qytetarët e Tiranës do jetë falas, ja si do t’i sigurojmë paratë për këtë

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi,  gjatë një takimi që ka zhvilluar me me të rinjtë e FRPD-së, ka premtuar...

Bashkia e Tiranës ndërhyn për të frenuar rritjen e çmimit të biletës, subvencionon me 1 milionë euro transportin publik

Bashkia e Tiranës ka nisur disbursimin e subvencionit për transportin publik në kryeqytet. Për muajin Janar 2022, shoqatat e transportit marrin në total 120 mijë...

Shoqata e Transportit Publik paralajmëron ndërprerjen e aktivitetit: Rama të plotësojë 4 kërkesat tona

Shoqata e Transportit është shprehur kundër masave të qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ata i kanë dërguar kryeministrit Edi...

TRANSPORTI PUBLIK rifillon punën, pak njerëz në stacione dhe maskat të detyrueshme. Korriku vetëm me bileta, abonetë shpërndahen në gusht (E PLOTË)

Ditën e sotme në orën 05:00 të mëngjesit ka rifilluar punën edhe transporti publik në TIranë, pas një periudhe pushimi për më shumë se...

Punonjësit e Transportit Publik në Tiranë protestë para ministrisë së Financave: Duam pagën tjetër dhe …

Ditën e sotme Punonjësit e Transportit Publik në Tiranë kanë dalë të protestojnë para Ministrisë së Financave. Bëhet me dije se...

Lajmet e fundit