Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Transparency International

Transparency International: Shqipëria s’bën përmirësim, renditet njësoj me Kazakistanin dhe Perunë në indeksin e korrupsionit

Në Raportin e përvitshëm të publikuar sot, Organizata Transparency International konstaton se pjesa më e madhe e botës vazhdon të dështojë në luftën kundër...

Rama: Raportin e Transparency International e marr me rezervë! Janë raporte që bëhen nga OJQ-të këtu

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se raportet e nxjerra nga Transparency International  merr me rezervë, pasi nuk janë shumë të besueshme. Sipas tij, këto...

“Gjendja është shumë e rëndë”, Meta kërkon reflektim për raportin e “TI”: Shqipëria është në përkeqësim, mjaft korrupsionit!

Presidenti Ilir Meta kërkon reagim për raportin e "Transparency International", sipas të cilit Shqipëria ka shënuar një pikë rënie në raportin për korrupsionin. Ai...

Lulzim Basha reagon për raportin e “Transparency International”: Korrupsioni është përhapur në çdo nivel të qeverisë Rama

Kreu i PD Lulzim Basha reagon për raportin e publikuar sot nga "Transparency International", për indeksin e korrupsionit. Basha thotë se korrupsioni është përhapur...

Raporti i “TI”: Shqipëria, një pikë rënie në Indeksin e Korrupsionit! Gazetarët janë përballur me padi dhe frikësime

Organizata Transparency International nxorri të martën raportin e përvitshëm për Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit në botë ku arrin në përfundimin se 86 për...

Transparency International reagon për mbrojtjen e të dhënave personale, Meta thirrje SPAK: Veproni me urgjencë, Shqipëria po bëhet turpi i botës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë edhe një herë thirrje organeve ligjzbatuese për çështjen e shpërndarjes së të dhënave personale, për të...

Raporti i “Transparency International”, Basha: Shqipëria një shtet i kapur nga korrupsioni

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të fundit të Transparency International, ku thuhej se shteti është i kapur nga korrupsioni...

Raporti i “Transparency International” për 12 vitet e fundit: Shqipëria, shteti i kapur nga korrupsioni, analizohen proceset gjyqësore të Gërdecit, Tom Doshit…(E PLOTË)

Organizata Transparency International dhe Instituti për Demokraci e Ndërmjetësim publikuan sot në Tiranë një raport mbi kapjen e shtetit, korrupsionin e lartë dhe ligjet...

Raporti ngre alarmin: 90 % e studentëve kanë pasur raste korrupsioni në arsimin e lartë Shqiptar

Qëndresa qytetare ka realizuar një raport mbi nivelin e korrupsionit në arsimin shqiptar. Raporti i qëndresës qytetare del në përfundimin se...

Lajmet e fundit