Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

tragjedia e otrantos

“Tragjedia e Otrantos”, lotët e Berlusconit për anijen e mbytur shqiptare në 1997

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi ka ndërruar jetë këtë të hënë në Milano. Lideri i Forca Italia dhe themeluesi i mediaset u rikthye në spital...

26 vite nga tragjedia e Otrantos, 81 shqiptarë humbën jetën gjatë përpjekjes për të mbërritur në Itali

Sot bëhen 26 vite nga tragjedia e Otrantos, ku humbën jetën 81 shqiptarë, shumica gra e fëmijë gjatë tentativës për të mbërritur në Itali. Në...

Meta kujton tragjedinë e Otrantos: Për fat të keq eksodi i shqiptarëve po vijon me ritme alarmuese, ta ndalim këtë fenomen!

Në 25-vjetorin e Tragjedisë së Otrantos, presidenti Ilir Meta ka kujtuar jetët e humbura në përpjekjet dëshpëruese për të gjetur një të ardhme më...

Tragjedia e Otrantos, flasin familjarët: Kërkojmë nga SPAK zbardhjen e çështjes, janë të përfshirë policë…

Familjarët të cilët anë humbur fëmijët në tragjedinë e Otrantos, para SPAK kërkojnë që të zbardhjet çështja. Një nga familjarët tha se kërkojnë që personat...

24 vjet nga TRAGJEDIA e Otrantos, 81 fëmijë, vajza, burra e gra humbën jetën

Mbushen plot 24 vjet sot nga vrasja makabre në Kanalin e Otrantos të 81 shqiptarëve të pafajshëm, në atë që konsiderohet “Skandali i Otrantos”. Ishte...

Vrasja e 81 shqiptarëve të pafajshëm/ Gazetari rrëfen sesi ai dhe familja e tij nuk hynë ‘rastësisht’ te kateri i Radës (E PLOTË)

Sot 23 vite nga vrasja makabre në Kanalin e Otrantos të 81 shqiptarëve të pafajshëm, në atë që konsiderohet “Skandali i Otrantos”. ...

Tragjedia e Otrantos, familjarët: Shteti të mos bëjë sehir

Sot mbushen 21 vjet nga tragjedia e Otrantos ku humbën jetën 84 persona, mes tyre gra dhe fëmijë. Data 28 mars,...

21 vjetori i tragjedisë së Otrantos, ish-këshilltari i Berishës kujton Ilir Gurakuqin

Kush është ky, do më pyesin me siguri gazetarët tek të tridhjetat që gëlojnë sot në median tonë. Si tu them?! Gezetaria që...

Ndërron jetë në moshë të re gazetari i njohur që tregoi të vërtetën për emigrantët shqiptarë në 1997-ën

Ka ndërruar jetë në moshë të re një nga gazetarët më të njohur investigativ italian Alessandro Leogrande. Ai është shuar në...

Tragjedia e Otrantos, flet i mbijetuari: Për 8 minuta u fundos anija. Humba gruan dhe fëmijën

20 vjet pas tragjedisë së Otrantos, Krenar Xhavara, vetëm 28 vjeç atëherë e sot 48, kujton se si në 8 minuta pa me sytë...

Lajmet e fundit