Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

trafikante

“Nuk po i kthejnë njerëzit”, trafikantët shqiptarë me mënyra të reja për kalimin në Angli

Trafikantët e klandestinëve që çojnë njerëz në Angli po përdorin vendimin e gjykatës britanike për fluturimet e dëbimit në Ruanda, për të promovuar nëpërmjet...

Operacion antidrogë në Elbasan, policia “u prish gjumin” trafikantëve, i arreston në banesë

Një operacion antidrogë është zhvilluar herët mëngjesin e sotëm në qytetin e Elbasanit, ku kanë rënë në pranga dhjetëra persona. Bëhet me dije se disa...

30 mijë paund për një martesë të rreme me nëna beqare, skema e trafikantëve të emigrantëve në “Tik-Tok”

Martesat e falsifikuara me djem e vajza po promovohen në platformën e rrjeteve sociale nga trafikantët e njerëzve në Britaninë e Madhe. Emigrantët shqiptarë që...

Shpërndanin kokainë në lokale dhe pranë shkollave, lihen në burg 10 të arrestuarit (EMRAT)

Gjykata penale ka lënë në burg 10 person që u arrestuan dje në Tiranë, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se...

“Vëllai i madh” dhe “vëllai i vogël”, kodet që përdonin trafikantët që shpërndanin drogë pranë shkollave në Tiranë

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin e zhvilluar dje në Tiranë, ku u arrestuan 20 persona dhe 4 u shpallur në...

Po planifikonin kalimin e emigrantëve me skaf, prangosen dy trafikantët shqiptarë në Britani

Dy shqiptarë janë vënë në prangat e policisë në Nottingham, pasi dyshohet se po organizonin trafikimin klandestin të disa bashkëkombësve të tyre drejt britanisë. “Rreth...

Shkatërrohet grupi i trafikantëve shqiptarë, kalonin emigrantët nga Spanja në Angli për 15 mijë euro, i kamuflonin si turistë

Policia spanjolle ka shkatërruar një bandë trafikantësh shqiptarë, të cilët kalonin në mënyrë ilegale emigrantë drejt Britanisë së Madhe. Sipas medieve të huaja, bëhet me...

Goditen katër grupe kriminale, SPAK çon për gjykim 18 shqiptarë: Trafikuan 1120 emigrantë, u merrin nga 5 deri në 10 mijë euro (EMRAT)

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka goditur katër grupe kriminale që merreshin me trafikun e emigrantëve nga Lindja e Mesme...

Pjesë e grupit të Ergys Dashit që trafikonin kokainë nga Amerika Latine në Europë, ARRESTOHET në Tiranë 26-vjeçari, në Itali i vihen prangat 10...

Operacioni ndërkombëtar i koduar "Grand Tour” është realizuar dhe në Tiranë dhe ka vënë në pranga 26-vjeçarin Stivi Filolli. Stivi Filolli ishte i shpallur në...

Policia u prish planin trafikantëve, arrestohen 6 të rinj në Pogradec, shpërndanin kokainë e kanabis në qytet

6 persona kanë rënë në prangat e policisë së Pogradecit, pasi akuzohen trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit...

Lajmet e fundit