Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

trafik

“Koka” e grupit që trafikonte kokainë në Athinë, arrestohet shqiptari i shumëkërkuar

Ka rënë në prangat e policisë shqiptari i shumëkërkuar për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Gentian Abazi. Shqiptari...

Bie sistemi i trafikut ajror në Britani dhe Itali, vonohen fluturimet

Sistemi i trafikut ajror ka hasur probleme në Britaninë e Madhe dhe në Itali, duke shkaktuar vonesa të udhëtimeve. Pas Britanisë, sistemi i kontrollit...

Detaje nga dosja “Flakë në det”, si u pikas nga Policia grupi i shqiptarëve që do të shkëmbenin kokainë me kanabis

Gjykata e Tiranës ka caktuar sot masat e sigurisë “arrest me burg” për gjashtë të arrestuarit në kuadër të operacionit “Flakë në det”. Bëhet...

Aksident në Kavajë, bllokohet trafiku

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Kavajës. Sipas informacioneve praprake mësohet se si pasojë e aksidentit është rënduar dhe trafiku. E...

Fluksi i lartë i pushuesve, bllokohet aksi Vlorë-Zvërnec, trafik i rënduar edhe në Rrugën e Arbërit

Këtë ditë të dielë, në pikun e sezonit uristik mijëra qytetarë kanë udhëtuar drejt bregdetit. Burime për mediat bëjnë me dije se si pasojë...

Trafik kilometrik në Durrës, bllokohet autostrada

Radhë të gjata janë krijuar në autostradën Durrës-Tiranë. Prej orësh qytetarët ndodhen në trafik pasi raportohet se ka një fluks të madh automjetesh. Sikurse duket...

Trafikonin drogë në Europë, SPAK arreston dy persona, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal

Prokuroria e Posaçme SPAK ka arrestuar dy persona për veprat penale të “Trafikimit të narkotikëve”, kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar...

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, mes tetë të arrestuarve dhe shqiptarë, “mallin” e siguronin në Holandë

Një organizatë e drejtuar, sipas aktakuzës, nga shtetas shqiptarë, importonte sasi të konsiderueshme kokaine nga Holanda - madje flitet për "lumenj droge" - duke...

Blendi Gonxhe: E pamundur që një metropol si Tirana, të mos ketë trafik

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe ka thënë se është e pamundur që në një metropol, si Tirana të...

Përplasen dy makina në Tiranë, krijohet trafik i rënduar

Një aksident është shënuar ditën e sotme tek Unaza e Tiranës. Në aksident janë përfshirë dy makina, ndërsa raportohet për dëme materiale, fatëmirësisht pa viktima...

Lajmet e fundit