Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Tokio

“Albanian Day në Tokio”, Rama viziton komunitetin shqiptar në Japoni

Kryeministri Edi Rama prej dy ditësh ndodhet në Japoni, ku po zhvillon një takim në kuadër të 42 vjetorit të vendosjes zyrtare të marrëdhënieve...

Rama vizitë zyrtare në Japoni, Tokio “vishet” me flamurin “kuqezi”

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Japoni për një vizitë zyrtare, në kuadër të 42 vjetorit të vendosjes zyrtare të marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Kreu...

Rama vizitë zyrtare në Tokio, takim me Agjencinë Japoneze të Bashkëpunimit Ndërkombëtar

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Japoni për një vizitë zyrtare, në kuadër të 42 vjetorit të vendosjes zyrtare të marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Kreu...

Tokio “i shqetësuar” për testet e raketave lundruese të Rusisë në Detin e Japonisë

Ministri i Jashtëm Yoshimasa Hayashi, tha në një konferencë për shtyp të premten se Tokio i ka “përcjell shqetësimet e veta” Moskës për testet...

VIDEO/ Lëkundje të fuqishme në Japoni, tërmeti me magnitudë 7.3 “shkund” Tokion

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 i shkallës Richter ka goditur Japoninë ditën e sotme. Lëkundje të forta janë ndjerë në kryeqytetin Tokio, ndërkohë...

Tërmeti i fuqishëm godet Japoninë, lëkundje të forta me magnitudë 5.9 në afërsi të Tokios

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 i shkallës Richter ka goditur Japoninë vetëm pak minuta mëparë. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Tokio, ndërkohë...

“Pashë gra të lumtura dhe doja t’i vrisja”, një person sulmon me thikë pasagjerët në trenin e Tokio-s, 10 të lënduar

Një burrë sulmoi me thikë pasagjerët në një tren udhëtarësh në Tokio mbrëmjen e së premtes, duke plagosur 10 persona. I dyshuari, një 36 vjeçar,...

Sot finalja, Luiza Gega garon në 3000m me pengesa (ORA)

Atletja shqiptare Luiza Gega do të vrapojë sot në finalen e garës 3000 metra me pengesa. Gega u rendit e pesta në garën e fundit...

Atletja bjelloruse refuzon të kthehet në shtëpi, largohet nga bordi i avionit në Tokio

Një atlete olimpike nga Bjellorusia është dëbuar nga Tokio, pasi u ankua publikisht për ekipin kombëtar. Krystsina Tsimanouskaya do të duhej të konkurronte në garën...

Në Tokio zhvillohen “Lojërat Olimpike”, Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme pas rritjes së frikshme të rasteve me Covid-19

Japonia ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në Tokio dhe e ka  shtrirë atë edhe në qytete të tjera pas rritjes së ndjeshme të infektimeve...

Lajmet e fundit