Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

tirane

Sherr me grushta në QSUT

Një sherr ka ndodhur në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se dy persona kanë goditur me grushte dy...

Basha takim me sipërmarrës në Tiranë: Folëm për gjendjen ekonomike, rritja e çmimeve ka vështirësuar jetën e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me qytetarë dhe sipërmarrës të zonës pranës shkollës "Bajram Curri" në Tiranë. Gjatë takimit me ta,...

Çahet tubi i gazit në një karburant, Policia bllokon urën e Shkozës dhe evakuon banorët

Banorët e zonës në rrugën "Sadik Petrela" në Tiranë janë evakuuar nga Policia dhe qarkullimi në urën e Shkozës është bllokuar, për shkak të...

Thirrja për shoferët: Rruga Tiranë-Peshkopi e bllokuar të premten dhe të shtunën

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton të gjithë drejtuesit e mjeteve që udhëtojnë nga Tirana në drejtim të Peshkopisë dhe anasjelltas, se ky segment do të...

Aksident në Tiranë, makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident i rëndë është shënuar në Tiranë, në Rrugën e Dibrës me pasojë vdekje. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi I....

2 mijë euro për licencën e infermierisë, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka reaguar pas denoncimit të bërë në “STOP”, ku një shtetas kishte marrë një shumë parash duke i premtuar një shtetasi...

Foshnja 9 ditëshe vdes në spital, prindërit kallëzojnë drejtoreshën e QSUT-së dhe atë të “Mbretëreshës Geraldinë”

Një denoncim i rëndë është regjistruar në Prokurorinë e Tiranës lidhur me vdekjen e një foshnje 9 ditëshe. Prindërit e këtij të fundit kanë...

I zhvati lekët të riut me premtimin se do ta bënte futbollist, arrestohet ish-trajneri mashtrues në Tiranë (EMRI)

Një 55-vjeçar është arrestuar këtë të mërkurë në Komunën e Parisit, Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim për mashtrim. Bëhet me dije se në pranga...

28-vjeçarja bleu një bombol me helium dhe përfundoi në spital, shpallet në kërkim pronari i tabakinos në Tiranë

Një 23 vjeçar është shpallur në kërkim, pasi i ka shitur një bombol me heliumin një vajze 28 vjeçe, e cila pas përdorimit të...

Ndërtime pa leje, procedohen 3 shtetas në Tiranë

Policia ka proceduar penalisht tre shtetas në Tiranë, pasi kishin kryer ndërtime pa leje. Policia e Farkës, në bashkëpunim me IKMT, kanë konstatuar punime pa...

Lajmet e fundit