Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Tirana

“Je pjesë e tufës së mbështet Edi Ramën”, drejtoresha e Tiranës i kthehet ndjekësit: Ke nevojë për mjekim, vlerën time nuk e përcakton ti

Goldi Halili ka hapur në Instagramin e saj një rubrikë ku të gjithë kishin mundësi të bënin pyetje anonime. Drejtoresha e klubit të Tiranës...

Ndryshimet në kabinetin qeveritar, kryeqyteti kryeson “strofullën” e ministrave të rinj

Lëvizje ka njoftuar kryeministri Edi Rama në shtatë Ministritë e vendit. Propozimet janë njoftuar gjatë mbledhjes në Asamblenë e Partisë Socialiste. Në mbledhje u njoftuan...

Miliarda lekë për leje të reja ndërtimi, INSTAT: Tirana mban vendin e parë

Bashkitë në Shqipëri kanë miratuar në tremujorin e dytë të 2023, gjithsej 509 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 339 leje të miratuara...

VIDEO/ “Do t’ua thy turinjtë Fanaticsave me çadrat e Guerrilsave”, Klevio heq dorë nga Tirana: Kisha simpati për të, por do bëj këngë për...

Kleviol Ahmeti vijon të jetë në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale, kryesisht në “Tik-Tok”. Disa herë i shoqëruar në polici, këngëtari lushnjar që...

FOTOLAJM/ Në Tiranë mbajnë radhën si në Europë, presin të lirohen vendet për t’u ushqyer

Rrugët e Tiranës, bar-kafetë dhe fast-food-e vijojnë të jenë të mbushura, pavarësisht se jemi në ditët e para të gushtit, ku shumë qytetarë kanë...

Tirana synon kualifikimin ndaj Besiktas, zbulohet numri zyrtar i biletave të shitura

Tirana do të presë në “Air Albania” skuadrën e Besiktas për të zhvilluar mes tyre sfidën e kthimit në Conference League. Përballja e parë...

Tirana “shkëlqen” në Gjeorgji, pret biletën për në raundin e dytë të “Conference League”

Ekipi i futbollit të Tiranës ka bërë një paraqitje impresionuese ndaj Batumit në Gjeorgji, duke i mundur në shtëpi dhe duke prerë biletën për...

EKSKLUZIVE/ Tirana dhe Obanor ndahen parakohe

Erhun Obanor nuk do të jetë pjesë e Tiranës. Mbrojtësi vijon të jetë pjesë e ekipit në Ohër për fazën përgatitore por divorci do...

Zgjedhja e parë për të gjithë, Korça një destinacion i lakmuar investimesh!

Korçën mund ta cilësojmë pa asnjë tepri si qytetin e të gjitha stinëve, zgjedhja e parë e kujtdo që dëshiron disa ditë pushimesh, fundjava...

Yuri Kim mbyll misionin në Shqipëri, ambasadori i ri me avion nga Brukseli drejt Tiranës

Diplomatja e lartë amerikane Yuri Kim ka mbyllur misionin e saj në Shqipëri. Ambasadorja e SHBA është nderuar me Yllin e Madh të Mirënjohjes...

Lajmet e fundit