Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Theth

Vidhnin energji elektrike, OSHEE padit 5 bujtina në Theth dhe një pulari në Shkodër

OSSH Shkodër gjatë një aksioni në zonën e Thethit ka konstatuar se 6 biznese vidhnin energjinë elektrike me linjë të dytë. Sipas njoftimit mësohet se...

Plehra të shpërndara dhe kafshë që ushqehen në to, panorama që Spahia u ofron turistëve në Theth

Edhe pse Thethi është një nga zonat turistike të Shkodrës që vizitohet nga qindra mijëra turistë vendas dhe të huaj, duket se bashkia këtë...

Thethi pa drita, pronarët e bizneseve, banorët dhe vetë turistët në protestë: Nuk kemi ku të karikojmë as telefonat

Operatorët turistikë në Theth janë ngritur në protestë për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Ata thonë se në këto kushte nuk mund të...

1 metër dëborë në Qafë Thore-Theth, ARRSH njofton hapjen e rrugës për të gjitha mjetet

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar këtë të hënë hapjen e rrugës që të çon nga Qafa e Thores në drejtim të Thethit. Prej ditësh...

VIDEO/ Thethi pa drita, djali i ish-policit “çan” dëborën dhe ngjitet në shtyllë për të rikthyer energjinë elektrike

Reshjet e dendura të shiut dhe dëborës kanë sjellë problematika në vend, ku disa zona kanë mbetur pa energji elektrike, e ku disa rrugë...

Zbardhet Thethi, Rama publikon VIDEON: Kemi ndërhyrë me borëpastruese, ja si është situata

Ditën e sotme në Theth ka rënë bora e parë për këtë vit. Së fundmi, kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në “Facebook”, ka...

Austriakët vijnë në Theth, trajnojnë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt për të ndihmuar turistët që bllokohen në Alpe

Punonjësit e Policisë të FNSH Tiranë, Fier dhe Shkodër janë trajnuar nga homologët austriakë prej një jave, me qëllim krijimin e skuadrave të dedikuara...

Përmbytjet në Theth bllokojnë disa rrugë dhe shembin urën, izolohen banorët

Disa akse rrugore raportohet se janë përmbytur si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut gjatë ditës së sotme. Mësohet se kalimi drejt Nderlysës është...

Mbeti i bllokuar mes shkëmbinjve, turisti spanjoll shpëtohet nga banorët e Thethit

Një turist spanjoll është shpëtuar sot nga banorët e Thethit, pasi kishte mbetur i bllokuar mes shkëmbinjve. Ai kishte humbur kontaktet prej mëngjesit të sotëm,...

Panik në Theth, merr flakë dhe shkrumbohet bujtina 3-katëshe (Video)

Një bujtinë është përfshirë nga flakët në fshatin turistik të Thethit. Zjarri dyshohet se ka rënë fillimisht në katin e tretë të bujtinës, duke e...

Lajmet e fundit