Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

thaci

Covid-19, Meta zhvillon bisedë telefonike me Thaçin: Të shkëmbejmë përvojat për përballimin e situatës

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, mbi situatën e krijuar prej Covid-19. Të...

‘Disa politikanë duan gjakderdhje për të rikthyer idenë e shkëmbimit territorial’, Kurti thumbon edhe Thaçin: Kur dhelprës i digjet bishti, thotë se po digjet...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri...

Hashim Thaçi jep lajmin e papritur, është gati të tërhiqet nga politika

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë një lajm të papritur reth karrierës së tij politike, pasi ka deklaruar se mund të tërhiqet pas...

Kërcënohet me jetë Presidenti Thaçi, arrestohet autori

Një qytetar nga pjesa veriore e Kosovës, Kujtim Boletini, ka kërcënuar me vrasje Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, raportojnë mediat kosovare. ...

Kosova në ‘duart’ e Thaçit, Presidenti vendos nëse do të shkojë në zgjedhje të parakohshme (Situata politike)

Pas rrëzimit të qeverisë së kryesuar nga Albin Kurti, pas mocionit të mosbesimit të iniciuar nga aleati bashkëqeverisës Isa Mustafa, Kosova ka mbëtur në...

Kurti vendosi kufizimin e lëvizjes, Haradinaj dhe Thaçi dalin kundër vendimit të Kryeministrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vendosur që të kufizojë lëvizjen e qytetarëve, në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit. ...

Reagimi i ashpër i Thaçit: Disa njerëz po pengojnë marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka reaguar ashpër përmes një postimi në twitter, duke u shprehur se disa njerëz po pengojnë marrëveshjen përfundimtare me...

Dialogu me Serbinë, Pacolli thirrje Kurtit dhe Thaçit: Uluni e bisedoni! S’duhet ta lejojmë presionin mbi Kosovën

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka vendosur ti japë disa sugjerime palëve politike të Kosovës në kushtet kur Gjykata Kushtetuese ka anuluar ligjin për...

Thaçi i dërgon letër Sekretarit Amerikan Pompeo: Gjykata Special të hetojë edhe krimet serbe (Letra e plotë)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka dërguar një letër Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ku i kërkon që Gjykata Speciale të hetojë...

Paqartësia për njohjen e Kosovës nga Xhamajka, mediat në Kosovë lajmërojnë shkarkimin e ambasadores Vlora Çitaku (SI U PËRFSHI NË DEBAT ME PRESIDENTIN)

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca ka propozuar shkarkimin e ambasadores në SHBA, Vlora Çitaku. Konjufca ka propozuar edhe largimin...

Lajmet e fundit