Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

thaci

John Kerry: Kam një mesazh për Kosovën. Lë Shqipërinë, i drejtohet Rinas

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry pas takimeve me Presidentin Bujar Nishani, me Kryeministrin Edi Rama dhe me liderin e së djathtës Lulzim Bashën...

Prishtina dhe Tirana dështojnë sërish, Serbia rikthen UNMIK-un

Një tjetër goditje për forcimin e njohjes ndërkombëtare të Kosovës është dhënë sot pasdite me rezolutën e miratuar në Asamblenë e Këshillit të Europës....

Ish–shefi i shërbimit sekret francez: Hashim Thaçi është agjent i yni e rekrutuam në Rambuje

Nga disa hulumtime që na i bëmë për këtë çështje, na dërguan nga Brukseli në Kosovë. Dukë kaluar nga Amsterdami e deri...

Meta pret Menduh Thaçin: Të zbatohet marrëveshja e Ohrit

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta ka pritur sot me kreun e PDSH në Maqedoni, Menduh Thaçi. Gjatë fjalës së tij...

Lajmet e fundit