Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

thaci

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, reagon për herë të parë Vuçiç: E dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme, të tregohemi të përmbajtur

Pas aktakuzës së paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë...

PRISHET TAKIMI I SHBA/ Bisedimet Serbi – Kosovë nuk bëhen, pas presidentit dhe kryeministri anulon vizitën në SHBA, shkak kërkesa e Hagës për Thaçin...

"Ujërat" në Kosovë janë "trazuar" sërish.  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli dhe disa...

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, reagon Thaçi: Të mos humbet kohë për formimin e qeverisë së re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që i jep të drejtë atij për mandatimin e Avdullah Hotit nga...

‘A do të mund të fitojë politika ruso-serbe ndaj çiftit Kurti-Osmani?’

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën aktuale politiko-sociale në shtetin fqinj të Kosovës. Ngjela akuzon dyshen Thaçi-Mustafa, që sipas tij po...

Thaçi dekretoi Avdullah Hotin si kandidat për Kryeministër, Vetëvendosja i drejtohet Kushtetueses

Presidenti Hashim Thaçi dekretoi Avdullah Hotin si kandidat për Kryeministër, pas propozimit të LDK-së dhe aleatëve të saj. Ky vendim i...

Dekretoi Avdulla Hotin për kryeministër, Vetëvendosje dërgon vendimin e Thaçit në Gjykatën Kushtetuese

Ditën e sotme, përmes një deklarate për shtyp, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka njoftuar se ka dekretuar Avdulla Hotin për kryeministër të Kosovës....

‘A do e rrëzoje qeverinë Rama siç bëri Isa Mustafa në Kosovë’? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, është pyetur nga gazetari Bes Jaçaj në Report Tv, nëse do ta rrëzonte qeverinë Rama në një situatë të...

Regullat për covid-19, Gjykata Kushtetuese i përgjigjet deputetëve të Vetëvendosjes; Thaçi kishte të drejtë

Gjykata Kushtetuese e Kosovës i është përgjigjur kërkesës të deputetëve të Vetëvendosjes në lidhje me rregullat për Covid-19.  Kushtetuesja i ka...

Thaçi i shkruan Kurtit për herë të katërt: Dërgo pa humbur kohë emrin e mandatarit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i ka dërguar letrën e katërt kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, duke i thënë ta dërgojë emrin...

Pas 3 LETRAVE të Thaçit, Kurti i kthen përgjigje pa emër të pasardhësit: Zgjedhje pas pandemisë! (LETRA E PLOTE)

Pasi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar për të tretën herë kryeministrit në detyrë Albin Kurti, në cilësinë e shefit të Lëvizjes...

Lajmet e fundit