Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

terroriste

Pas sulmit me thikë, Zelanda e Re do të fuqizojë ligjet kundër terrorit

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është zotuar se do të forcojë ligjet kundër terrorizmit, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje, ku...

E konfirmon SHBA: Goditëm një bazë të Al-Kaedës në Siri (BILANCI)

SHB A-ja deklaroi se ka shkatërroi një bazë ushtarake të Al-Kaedas në Idlib të Sirisë. Lajmin e bëri me dije...

Aksion i madh në Turqi, neutralizohen 57 terroristë

Forcat e Armatosura të Turqisë kanë neutralizuar gjithësej 57 terroristë gjatë ofensivës antiterroriste 'Kthetra' në veri të Irakut. Sipas njoftimit të...

Përgjakja e Pashkëve në Sri Lanka, Meta i shokuar: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për politikë

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sulmin me bombë të ndodhur ditën e sotme në Sri Lanka, teksa besimtarët po kremtonin Pashkët në hotele dhe...

Aksion anti-terror në Gjermani: Arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë “sa më shumë njerëz”

Të paktën 11 persona janë arrestuar gjatë një aksioni anti-terror në Gjermani me dyshimin se po planifikonin në sulm terrorist me përmasa të mëdha....

Policia tregon si i kapi terroristët që planifikonin sulmin në ndeshjen Shqipëri-Izrael

Drejtoria Kundër Terrorizmit në koordinim dhe bashkëpunim të plotë me Agjencionin Kosovar të Inteligjencës (AKI), si dhe në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale të RKS-së,...

Obama: Sugjerimi për të testuar myslimanët në SHBA është i neveritshëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, e ka quajtur të “neveritshëm” sugjerimin e ish-Kryetarit të Kongresit Amerikan për të testuar myslimanët...

Sulmet terroriste, blindohet aeroporti i Rinasit

Policia e Shtetit ka shtuar masat e sigurisë në aeroportin “Nënë Tereza”, pas sulmeve kamikaze në Bruksel ku humbën jetën të paktën 34 person...

Gjenden në Spanjë 20 mijë uniforma të Shtetit Islamik

Ky është momenti i zbulimit të 20 mijë uniformave ushtarake, që dyshohet se do të përdoreshin nga luftëtarët e Shtetit Islamik dhe frontit Al...

Lajmet e fundit