Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

terrorist

Sulmet e 11 shtatorit, politika shqiptare reagon me mesazhe sensibilizuese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe gjithë bota kujtojnë sot sulmet terroriste të 11 Shtatorit 2001, në zemër të vendit lider të demokracisë dhe...

Shpërthime në Gjykatën e Kievit, vdes autori (FOTO)

Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur në Gjykatën e Shevchenkisvky në Ukrainë këtë të mërkurë, ku i vdekur ka mbetur autori. Sipas medieve lokale, shpërthimi...

Kishin marrë armët nga shqiptarët dhe do kryenin sulme terroriste, arrestohen dy pakistanezë në Greqi

Dy terroristë pakistanezë planifikonin që të gjakosnin Greqinë me sulme terroriste. Autoritetet greke kanë arrestuar udhëheqësin 27-vjeçar Hayder, i cili jeton në Zakynthos dhe 29-vjeçarit...

Dyshime për sulm terrorist, qëllohen me thikë dy policë në Bruksel, njëri vdes

Një oficer policie vdiq dhe një tjetër u plagos pas një sulmi me thikë në Bruksel të enjten, nga një person që sipas autoriteteve,...

Prej vitesh të shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohen tetë terroristët

Policia franceze ka bërë të mundur kapjen e e tetë shtetasve italianë të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzoheshin si terroristë të...

Vritet udhëheqësi i lartë u al-Kaidës, ishte në listën e Terroristëve më të Kërkuar

Udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri është vrarë nga forcat afgane, pasi ishte në listën e Byrosë Federale të Hetimit të...

Ekzekutohet nga FBI terroristi që po planifikonte të sulmonte spitalin Covid-19 në Misuri në SHBA, zyrtarët: Donte të shtypte butonin e eksplozivit

Ka dhe nga ata që në një situatë të keqe, u shkon mendja akoma më për keq. Një i ri që dyshohej se po...

Terroristi plagos me thikë dy persona, policia ekzekuton autorin (VIDEO)

Një ngjarje terroriste ka ndodhur në lagjen Streatham në Londër, ku një terrorist ka plagosur me thikë dy persona, por në fund është ekzekutuar...

Anëtar i ISIS, gjykata e Durrësit jep masën për terroristin rus

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 34-vjeçarin rus, Rasul Mislaev. 34 vjecari ishte shpallur në...

Kapet në Kakavijë shqiptari i dyshuar si anëtar i ISIS

Një shtetas shqiptar i dyshuar si anëtar i organizatës terroriste ISIS është ndaluar sot nga pala greke në doganën e Kakavijës. ...

Lajmet e fundit