Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

termeti

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti tragjik në Marok, mbi 820 të vdekur dhe qindra të plagosur

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti tragjik që goditi Marokun mbrëmjen e së premtes. Deri më tani autoritetet kanë bërë të ditur se mbi...

Presidenti Begaj mesazh ngushëllimi për popullin e Marokut, 630 të vdekur nga tërmeti

Presidenti Bajram Begaj i ka dërguar një mesazh ngushëllimi popullit të Marokut, për tërmetin tragjik që ka rënë mbrëmjen e së premtes dhe ka...

Bilanc tragjik nga tërmeti në Marok, 630 të vdekur dhe 300 të plagosur

Numri i viktimave dhe të plagosurve në Marok është rritur duke shënuar një bilanc vërtet tragjik. Bëhet fjalë për 632 të vdekur dhe se...

Policia e Shtetit kërkon rikonstruksionin e Komisariatit të Kamzës: Është dëmtuar nga tërmeti, s’ka vend për të arrestuarit

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka vendosur t'i hapë rrugë rikonstruksionit të Komisariatit nr.5 në Kamëz. Katër vite pas tërmetit tragjik të...

Debati për sigurimin e detyrueshëm, ish-ministri i PS: Shqipëria nuk ka risk të lartë nga tërmetet, ja shembuj nga vendet e tjera

Politikani dhe eksperti i njohur i ekonomisë, Arben Malaj i bashkohet debatit për sigurimin e detyrueshëm të shtëpive nga tërmeti. Ai sjell disa nga...

Lëkundjet e tërmetit në Tiranë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e vona të mbrëmjes së kësaj të marte në Tiranë dhe në qytetet përreth. Mësohet se magnituda ka...

“Mirënjohje në emër të kombit turk”, Erdogan nderon me medalje Forcat Shqiptare dhe ato të Kosovës (FOTO)

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan ka nderuar forcat e vendeve mike që shkuan menjëherë në Turqi sapo ra tërmeti tragjik i shkurtit. Në një...

Transmetuesi publik turk: Komuniteti Mysliman i Shqipërisë mblodhi 13 milionë dollarë ndihma për viktimat e tërmetit, paratë i mori FETO!

Transmetuesi publik turk TRT World i ka dedikuar një artikull ndikimit të Fondacionit FETO në Shqipëri, i drejtuar nga Fetullah Gylen. Në Turqi ky...

Mësimet pas tërmetit, rrjeti sizmik është përmirësuar, por Eurocodet në ndërtim po zvarriten

Tërmeti i madh 26 nëntorit 2019 rriti ndërgjegjësimin për të shtuar vëmendjen rreth ngjarjeve sizmike dhe pasojave të tyre. Që nga ajo kohë Instituti i...

Shifra tragjike, shkon mbi 50 mijë numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e 6 shkurtit. Sipas medieve të huaja, numri i të vdekurve...

Lajmet e fundit