Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

tenderi

Tenderi 7 milionë lekë për shkallën e zjarrfikëses në Bashkinë e Durrësit, Apeli lë në fuqi vendimin e GJKKO për të akuzuarit

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi vendimin e GJKKO-së, për zyrtarët e arrestuar në Bashkinë...

Tenderi për Tunelin e Skërficës, SPAK merr të pandehur 8 zyrtarë, akuzohen për dy vepra penale (EMRAT)

Prokuroria Speciale SPAK ka marrë të pandehur tetë zyrtarë për tenderin e anuluar të Tunelit të Skërficës. Ata akuzohen bashkë me ish-drejtoreshën e ARRSH,...

Linja hekurudhore Durrës-Prishtinë, hapet tenderi për studimin e fizibilitetit

Durrësi dhe Prishtina do lidhen me një linjë hekurudhore. Të paktën ky është synimi i një studimi që ka kërkuar Hekurudha Shqiptare përmes një...

Përplasja me “GJOKËN” që solli shkarkimin tre vite më parë, Sonila Qato pyetet në SPAK për tenderin e Tunelit të Skërficës

Ish-ministrja socialiste Sonila Qato është shfaqur paraditen e kësaj të hëne në ambientet e Prokurorisë Speciale SPAK. Newsbomb.al mëson se Qato është thirrur të...

Akuzohen se vodhën paratë që qytetarët dhanë për Komisariatin, arrestohen 14 policë e ish-drejtues në Shkodër (EMRAT – FOTO)

Katërmbëdhjetë efektivë në detyrë dhe të tjerë të larguar nga Policia, janë arrestuar pasditen e kësaj të enjteje në Shkodër. Mësohet se ata akuzohen...

Tenderi 500 mijë dollarë, PD denoncon: SPAK të hetojë Dritan Agollin e FSHZH

Partia Demokratike ka denoncuar sërish tenderin prej 500 mijë dollarsh, që i është dhënë kuzhinierit nga kreu i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Dritan Agolli,...

SKANDALI me TENDERIN e Fondit Shqiptar të Zhvillimit, PD inkurajon SPAK: Hetoni korrupsionin, i përfshirë djali i drejtorit

Partia Demokratike ka reaguar sërish për skandalin me tenderin e Fondit Shqiptar të Zhvillimit, ku inkurajon SPAK të hetojë korrupsionin, pasi në këtë tender...

SPAK jep pretencën për 10 të akuzuarit për uniformat e Policisë, kërkon 1.5 vite burg për zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Prokuroria Speciale ka dhënë pasditen e kësaj të pretemteje pretencën për 10 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme të akuzuar për tenderin e uniformave të...

Tenderi 7 milionë lekë për shkallën në Bashkinë e Durrësit, Gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masat për zyrtarët e arrestuar në Bashkinë e Durrësit, të cilët akuzohen për...

U arrestuan nga SPAK, dalin EMRAT: Këta janë punonjësit e Bashkisë së Durrësit dhe pronarë e kompanive “R&R Group” dhe “Klosi-R Company” (TENDERI)

Dhjetë persona janë arrestuar sot me urdhër të SPAK në Durrës, pasi akuzohen se kanë abuzuar me një tender të zhvilluar në vitin 2020....

Lajmet e fundit