Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

teater

“Të martën në supermarket”, 4 ditë me radhë në Teatrin Eksperimental

ËSHTË SHUMË E DOBISHME QË LAURA NEZHA LUAN NJË MASHKULL TRANSGJINOR.AJO NUK SHTIRET DHE NA FTON TË KALOJMË SËBASHKU NJË KOHË TË MREKULLUESHME DUKE...

“Një dasmë e hatashme” në Gjirokastër

Komedia “Një dasmë e hatashme” do të shfaqet më datë 21 dhe 22 Maj në Teatrin "Zihni Sako" të Gjirokastrës, për të gjithë të...

Tre “Shtëpiakë të Dëshpëruar” që do t’ju bëjnë të qeshni në Teatër, komedia që të lë me dhëmbët jashtë për 90 minuta nuk duhet...

Shtëpiakë të dëshpëruar është nga ato komedi që sa herë ta shohësh, aq herë do qeshësh. Dhe kjo jo vetëm për aktrimin me profesionalizëm...

Krah njëri-tjetrit të buzëqeshur, Basha me bashkëshorten ndjekin shfaqen teatrale “LUBA”

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me bashkëshorten e tij, Aurelën kanë ndjekur premierën e projektit teatror “LUBA”. Basha ka ndarë disa disa...

Leka Bungo rikthehet në Teatrin e Vlorës, “Profesionisti” zbret në skenë me më të mirët e aktrimit

Më shumë se gjysëm shekulli me parë regjisori Leka Bungo do të vinte në skenën e Teatrit profesionist të qytetit të Vlorës dramën “Në...

Nisja e punimeve për teatrin, Boçi: SPAK duhet të veprojë, nëse jo, ne do bëjmë kallzim

Nënkryetari i PD, Luciano Boçi gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Grupit Paramentat të Partisë Demokratike, ka folur në lidhje me nisjet e...

Rama dhe Veliaj shkojnë në sheshin e Teatrit, PD mobilizohet për protestë, forca të shumta policie rrethojnë zonën

Ditën e sotme pritet që të nisin punimet për Teatrin e ri. I pranishëm në Sheshin e Teatrit është kryetari i Bashkisë së Tiranës,...

Aktorja Marjana Kondi rikthehet në teatër, s’lë pa thumbuar Mirela Kumbaron: E shkreta ajo!

Aktorja shumë e dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm, Marjana Kondi është rikthyer pas 9 vitesh në Teatrin Kombëtar. Ajo ka qenë pjesë e...

“Kam parë 200 shfaqje teatrale”, kandidatja e primareve të Tiranës: Kam jetuar buzë kondicionerit natyror, lumit Vjosa

Enkelejda Fejzo është një nga shtatë kandidatët që kanë shprehur interes në primaret e Partisë Demokratike, për të marrë votat e demokratëve dhe për...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Enver Hyseni, YLLI i teatrit “Migjeni”

Ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare aktori i mirënjohur i teatrit “Migjeni”, Enver Hyseni. Lajmi i hidhur është bërë me dije nga Teatri me anë...

Lajmet e fundit