Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

te rinjte

Të rinjtë nga Shkodra shkëlqejnë në festivalin INTEL AI, krijojnë projektin me inteligjencën artificiale për lehtësimin e trafikut

Kryeministri Edi Rama i ka bërë jehonë suksesit të tre të rinjve nga Shkodra, të cilët kanë fituar vendin e parë në festivalin ndërkombëtar...

Misteri i atentatit në Greqi, mediat: 6 viktimat nuk janë shqiptarë, dyshohet se janë turq

Gjashtë shtetas me kombësi të huaj janë ekzekutuar pasditen e djeshme në Loutsa të Athinës. Ngjarja është veshur me mister, së pari për identitetet...

Çmenduri në rrugët e qytetit, të rinjtë bëjnë “surfing” mbi makinë me 130 km/h (VIDEO)

Një tjetër sfidë është duke bërë namin në rrjetet sociale, duke vendosur në rrezik jetën e të rinjve të cilët tentojnë ta provojnë. Trendi më...

Monika Kryemadhi foto me Metën buzë detit, “vulos” aludimet për pushime luksi në Greqi

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka ndarë këtë të hënë një fotografi me bashkëshortin, politikanin Ilir Meta. Ajo shkruan se ndodhen në...

Po vendosnin baste sportive në celular, kapen në flagrancë 4 të rinjtë te Komuna e Parisit

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës në kuadër të operacionit “ Game over 7”. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se...

Vrasja e 26-vjeçarit në Bulqizë, dalin fotot e autorit dhe viktimës

Personat që shihni më poshtë në foto janë autori dhe viktima të ngjarjes së rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit në...

Shkrimtari shkodran sjell realitetin e trishtë: Eca 4 orë në plazh, s’pashë një me libër në dorë

Shkrimtari Stefan Çapaliku ka sjellë një realitet të trishtë të së rinjve në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se teksa...

Papa thirrje të rinjve: Mos i humbni shpresat për një botë të mirë

Papa Françesku u ka bërë thirrje të rinjve në gjithë botën të mos i humbin shpresat dhe t’i mbajnë gjallë ëndrrat për një të...

Spaçatorët e drogës në Gjipe, Operacionalja u gjen qindra doza, para dhe armë në çadrat e fjetjes (VIDEO)

Katër shtetas janë arrestuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë, pas një operacioni të bazuar në inteligjencën informative, se ata shpërndanin doza droge...

Gara për kreun e PD, Basha nga Fieri: Ju premtoj se do ofroj alternativën e vlerave dhe ndryshimin

Kanidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pasditen e sotme ka qenë në Fier ku dhe ka zhvilluar një takim me demokratët. Ky takim...

Lajmet e fundit