Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

te rinj

Përplasen dy makina në aksin  Laç- Mamurras, tre të rinj nisen me urgjencë në spital (FOTO)

Një aksident është shënuar mesditën e sotme në aksin Laç-Mamurras, ku kanë mbetur të plagosur tre të rinj. Bëhet me dije se në aksident janë...

Shqipëria me 6,221 të punësuar në platformat online, e dyta në 8 vende të Ballkanit

Tregu i punës online po zgjerohet me shpejtësi kudo në botë dhe pjesë e tij tashmë është edhe Rajoni i Ballkanit dhe Shqipëria. Një raport...

Meta poston foton me të rinjtë: Gëzuar 1 Majin, bashkë do të ecim drejt një shoqërie më të zhvilluar

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh sot për 1 Maj, në Ditën e Punëtorëve. Meta ka postuar një foto, ku...

Ministrja Ibrahimaj njofton kursin falas për të rinjtë, ja grupmosha që përfiton

Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka njoftuar se në Këshillin e Ministrave është miratuar një vendim i rëndësishëm për të rinjtë. Në këtë mbeldhje është...

Sherr në Elbasan, goditen me sende të forta disa të rinj, një prej tyre përfundon në spital

Një sherr mes disa të rinjve është shënuar mbrëmjen e sotme në Bulevardin e qytetit të Elbasanit. Bëhet me dije se të rinjtë janë përplasur...

Papa Françesku në një dokumentar me të rinjtë: S*ksi, një nga gjërat më të bukura të dhëna nga Zoti

Papa Françesku pasi qëndroi disa ditë në spital është kthyer dhe ka bërë një deklaratë që ka bërë xhiron e rrjetit. Në një bashkëbisedim me...

“Me mbështetje nga qeveria”, Rama: 2599 të rinj kanë zgjedhur të profesionalizohen në fushën e programimit

Kryeministi Edi Rama diten e sotme e ka nisur me fushën e programimit “Python Fullstack”. Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan...

“Ik ti ore të *i*sha robt”, sherr mes të rinjve në Astir, përdorin dhe shkopa bejsbolli (VIDEO)

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Astir. Siç shihet edhe nga pamjet e publikuara, një qytetar ka filmuar...

Të rinjtë ikin, po “zëvendësohen” në tregun e punës nga pensionistët

Teksa treguesit e punësimit janë duke u përmirësuar nga viti në vit, pavarësisht krizave ekonomike që ka shkaktuar pandemia Covid-19 dhe lufta në Ukrainë,...

Meta takim me të rinjtë: Rikthimi im në politikë për t’i dhënë fund shpopullimit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta këtë të shtunë ka zhvilluar një takim me disa të rinjë. Së fundmi ai ka postuar një video...

Lajmet e fundit