Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

te huajt

Propozimi i qeverisë për të huajt që jetojnë në Shqipëri: Nëse i lindin fëmijët këtu, marrin shtetësi!

"Një fëmijë i lindur brenda territorit të Republikës së Shqipërisë, nga prindër me shtetësi tjetër, të cilët janë rezident të ligjshëm në territorin e...

Shkurti me rekord hyrjesh në Shqipëri, rritet numri i turistëve, por të larta janë dhe daljeve nga vendi

Shqipëria vazhdon të ketë një trend rritës të numrit të turistëve, që kanë zgjedhur vendin tonë për të pushuar edhe në muajt e parë...

Arrin në 15 mijë numri i të huajve në vend, 10 mijë kanë hyrë ilegalisht

Ka arritur pothuajse në 15 mijë numri i të huajve që jetojnë në Shqipëri me leje qëndrimi, ndërsa pothuajse gjysma e tyre janë për...

Shitja e pasaportës shqiptare te huajt që duan të investojnë, ngre shqetësime të sigurisë

Qeveria shqiptare avancoi një ide të vjetër të kryeministrit Edi Rama për të shitur pasaportën shqiptare për shtetas të huaj dhe të pasur që...

Ministri Çuçi: Të huajt s’kanë pse shkojnë në Port për procedurat hyrëse! Policia Kufitare do jetë në mes të detit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, ka njoftuar sot nga Durrësi se Policia Kufitare tashmë do të jetë më parë turistëve të huaj që vijnë...

Ndalohet efektivi i rrugores në Pogradec, AMP gjen mospërputhje në bllokun e punës: Gjobiste të huajt me 1 mijë lekë dhe u merrte 50...

Një efektiv i Policisë Rrugore në Korçës është ndaluar nga kolegët e tij në Agjencinë e Mbikqyrjes Policore, si i dyshuar për veprën penale...

Lajmet e fundit