Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

te dhenat

SPAK nis hetimet për të vetët: Të dhënat sekrete për shtetasin Vangjush Dako u dekonspiruan

Prokuroria e Posaçme njofton nisjen e hetimeve për zbulimin e parakohshëm të informacioneve se Vangjush Dako do të arrestohej. Siç është raportuar në media...

Nxorën pagat dhe të dhënat e shqiptarëve, Gjykata e Tiranës lë në shërbim prove 4 të akuzuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për katër të akuzuarit që publikuan pagat dhe të dhënat e tjera personale të shtetasve shqiptarë. Rreth një...

Shefi i “Tik Tok” del para Kongresit, Chew mohon se Qeveria kineze ka akses në të dhëna, ligjvënësit amerikanë të bindur për të kundërtën

Pretendimet e shefit ekzekutiv të TikTok, Shou Chew, se kompania nuk është një krah i qeverisë kineze, duket se po kalojnë pa u vënë...

Grupi i kamufluar që sulmoi Kim dhe Ramën, hakerat iranian zbulojnë se nuk janë ata, publikojnë dhe dokumentet e SHISH

Grupi i hakerave iranianë që kanë sulmuar sistemet qeveritare dhe ato të Policisë së Shtetit,  ka publikuar këtë të hënë disa dokumente të lëshuara...

Udhëtimet e Ramës i nxori Erion Veliaj?! Sali Berisha: Ai është politikani i vetëm me lidhje iraniane

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë sot se nuk ka rëndësi kush i ka nxjerrë të dhënat e udhëtimeve të Edi Ramës, iranianët apo Erion...

E BUJSHME/ Hakerat nxjerrin të dhënat e kryeministrit EDI RAMA

Hakerat iranianë që rrëzuan sistemet qeveritare në korrik dhe më vonë në shtator ato të Policisë së Shtetit, kanë publikuar pasditen e kësaj të...

Eksperti i Sigurisë për sulmet kibernetike: Pasojat mund të jenë të frikshme

Eksperti i sigurisë Ilir Kulla ka folur në lidhje me sulmin kibernetik që ra preh Shqipria pak muaj më parë. Ai u shpreh se  të...

Deklarata e fortë e gazetares: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, hakerat kanë fshirë çdo të dhënë

Gazetarja Anduena Llabani është shprehur mbrëmjen e sotme se hakerat që janë futur në sistemet e Policisë së Shtetit, kanë fshirë të gjitha të...

Rrjedhja e të dhënave nga hakerat, reagon Policia e Shtetit: Nuk ka lidhje me sistemin tonë MEMEX! Por mos i publikoni

Policia e Shtetit thotë se të dhënat për afro 105 mijë shtetas shqiptarë, sipas deklarimeve publike, nuk kanë lidhje me sistemin policor MEMEX. Blutë...

Të dhënat nga sistemet e Policisë, Rama: Nuk i mbajmë online sekretet, kartat ID janë me numra pa vlerë

Kryeministri Edi Rama është shprehur mbrëmjen e kësaj të enjteje se, në të dhënat e rrjedhura nga sulmi i hakerave iranianë në sistemet e...

Lajmet e fundit