Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

te burgosurit

Miratohet marrëveshja, të dënuarit shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar do tranferohen në atdhe

Këshilli i Ministrave ka miratuar këtë të kërkurë zbatimin e marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar e Irlandës së Veriut për transferimin e...

Eshtrat e 44 të zhdukurve në Spaç, Autoriteti i Dosjeve nis hetimet për varret e dyshuara, ja tre fshatrat rreth burgut ku do kërkohet

Autoriteti për Informim mbi Dokumente të ish-Sigurimit të Shtetit njofton se sot ka vendosur nisjen e procedurës së hetimit administrativ për verifikimin mbi vendvarrimet...

Marrëveshja për të burgosurit, sa paguante dhe sa do t’i kushtojë Anglisë transferimi i shqiptarëve

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar dhe ajo e Shqipërisë kanë rënë dakord për një marrëveshje që do të bëjë që qindra të burgosur shqiptarë...

Eurostat: Shqipëria, ndër vendet me numrin më të lartë të të burgosurve në Europë, në raport me popullsinë

Shqipëria renditet ndër vendet që ka numrin më të lartë të të burgosurve në raport me popullsisë, sipas të dhënave të fundit të publikuara...

“Ua kemi prerë fytin”, Shërbimi Sekret ukrainas nxjerr përgjimin e ushtarit rus

Prej shkurtit të vitit të kaluar Ukraina po përballet me sulmet mostruoze të Rusisë. Shërbimet sekrete ukrainase së fundmi kanë thënë se kanë përgjuar...

VIDEO/ Arratisje si në filma, zbulohet skema se si të burgosurit do arratiseshin, kishin gërmuar tunelin 50 metra të gjatë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me arratisjen e planifikuar të bugosurve në “Idrizovë”  të Maqedonisë së Veriut. Sipas mediave vendase mësohet se të burgosurit...

Skenar filmash në Maqedoni, të burgosurit gërmojnë tunel 60 metra të gjatë

Një tunel rreth 60 metra i gjatë është zbuluar nga autoritetet maqedonase në Burgun e "Idrizovës", i gërmuar nga të dënuarit. Në këtë burg,...

Vrasësi serial i grave refuzohet nga të dënuarit, të burgosurit nuk pranojnë Dan Hutrën në qeli: Është i paparashikueshëm…

Dan Hutra, autori i cili ekzekutoi disa ditë më parë tre gra si dhe plagosi tre të tjera është refuzuar nga të gjithë të...

Sulm i armatosur në një burg në Meksikë, vriten 10 roje dhe katër të burgosur, 24 të tjerë arratisen

Të paktën 14 persona vdiqën në një sulm të armatosur në një burg në qytetin kufitar meksikan të Juarez të dielën. Sipas Zyrës së...

Ekstradimi vullnetar i 50 të dënuarve nga Anglia në Shqipëri, ja cilët mund të jenë të burgosurit

Të dënuarit shqiptarë në burgjet britanike do të dërgohen në shtëpi për të vuajtur dënimin e tyre, si në një gjest i vullnetit të...

Lajmet e fundit