Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Taulant Kopliku

VIDEO/ Gratë dhe fëmijët që do të riatdhesohen mbërrijnë në Kurdistanin sirian (Detaje të reja nga operacioni)

Administrata Autonome e Sirisë Veriore dhe Lindore (AANES) i dorëzoi sot 19 gra dhe fëmijë, anëtarë të familjeve të Shtetit Islamik (ISIS) me kombësi shqiptare...

“S’dua të rri më në kamp”, e strukur pas murit dhe mes lotësh, 11-vjeçarja shqiptare thotë se dëshiron të kthehet në shtëpi

5 gra dhe 14 fëmijë u janë dorëzuar sot autoriteteve shqiptare. Gazetari Taulant Kopliku  ka publikuar një video, ku interviston një vajzë të vogël,...

Gazetari publikon foton dhe jep lajmin e mirë: Brenda muajit rikthehet grupi tjetër i fëmijëve nga Siria, mes tyre edhe Eva Dumani

Gazetari shqiptar i “Le lene”, Taulant Kopliku ka dhënë një lajm të mirë nga kampi i Al Howl për familjen Dumani.   ...

Gazetari bën deklaratën e frikshme: S’duhet të përmendim emra. Vajzat në kampin Al-Hol i vrasin nëse thonë se duan të kthehen (Një grua shtatzënë...

Gazetari shqiptar që jeton në Itali, Taulant Kopliku tha sot në “open” se gratë, sidomos vajzat e reja në kampin Al-Hol, kanë frikë të...

Gazetari jep lajmin e mirë: Për pak kohë 50 fëmijë dhe gra të kampit famëkeq në Siri do të jenë në Rinas

Një lajm i mirë vjen nga Siria, aty ku Gjysmëhëna e Kuqe Siriane ka nisur riatdhesimin e katër fëmijëve shqiptarë dhe një gruaje që...

Gazetari i Le Iene tregon prapaskenat me Agron Shehajn: U takuam në Milano, më tha ‘Taulant, emri im nuk ka pse të dalë’!

Gazetari shqiptar i Le Iene, Taulant Kopliku ka ndarë një histori me biznesmenin dhe politikanin Agron  Shehaj i cili dje ishte lajmi i ditës...

Gazetari ‘shpërthen’ ndaj ‘tipave të showbiz-it’: Bëjnë video morali nga shtëpia, pastaj shfaqen në resorte bregdeti pa u bezdisur nga policia

Gazetari Taulant Kopliku ka "shpërthyer" me anë të një postimi ndaj atyre që ai i quan "tipa të showbiz-it", pasi sipas tij ata bëjnë...

NGJETHËSE/ Gazetari shqiptar shkruan nga Italia: Njerëzit po vdesin të izoluar në dhomat e spitalit, pa pasur askënd pranë për t’i dhënë përqafimin e...

COVID 19 tashmë ka pushtuar botën dhe Italia është një nga shtetet që po përballet egër me të. Ka shkuar në...

Gazetari krahason Alketa Vejsiun me Elhaida Danin: Mbrëmë tha gënjeshtra për vendin e saj, italianëve iu shtri barkas

Monologu i Alketa Vejsiut për Shqipërinë në Sanremo, ashtu sikurse pritej, ka ngjallur mjaft debat. Njerëzit janë të ndarë si gjithmonë në pro dhe...

Na nderove bir! Nëna e gazetarit të ‘Le Iene’, Taulant Kopliku mesazh djalit për shpëtimin e Alvinit 11 vjeçar

Përveç investigimit dhe ndihmesës së madhe të emisionit Le Iene, kishte në këtë operacion shpëtimi edhe gjak shqiptar, raporton newsbomb.al. Puna...

Lajmet e fundit