Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

tarifa

Rama ‘i jep shans’ edhe studentëve me 4-ra: Nga janari qeveria paguan 50% të tarifës

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar sot rinjtë e Vlorës se taksapaguesit paguajnë 75% të kostos së studimit të studentëve, ndërkohë që studentët paguajnë 25%...

Avokati i Popullit kërkon përgjysmin të tarifave për studentët në nevojë: Kemi 2 vite që…

Avokati i Popullit ka kërkuar përgjysmim të tarifave të studimit për kategoritë e studentëve që vijnë nga shtresa sociale në nevojë, ata me aftësi...

Protesta kundër rritjes së tarifës, qindra studentë bllokojnë Rrugën e Durrësit

Qindra studentë kanë bojkotuar ditën e sotme mësimin dhe kanë bllokuar Rrugën e Durrësit.   Studentët kanë firmosur peticonin për rritjen...

Del VIDEO: Rama nuk paguan tarifën në Rrugën e Kombit, eskorta me 7 makina ‘çan traun’

“Per vete Kallam Deshtaku nuk paguan nje qindarke kurse fut duart e tij te zeza edhe tek me te varferit e Qarkut te...

Tarifa zero/ Trump dhe udhëheqësi i lartë Jucker bien dakord

Presidenti Donald Trump, priti në Shtëpinë e  Bardhë Presidentin e Komisionit Europian Jean-Claude Juncker. Ato biseduan  rreth 2 orë për  eliminimin ...

Gati tarifat e reja për Rrugën e Kombit, kuksianët nuk binden sërish, kryebashkiaku tregon DETAJET

 Diskutimet e Qeverisë me koncesionarin lidhur me tarifën e kalimit në Rrugën e Kombit janë drejt fundit. Mrëpo edhe tarifat e reja, të cilat...

Tarifa për Rrugën e Kombit, Gjiknuri: Ja sa do paguajnë kuksianët

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka deklaruar se qytetarët e Kukësit do të paguajnë tarifë për Rrugën e Kombit, por ajo do...

Lajmet e fundit

Standard

Panorama

Dita

Gazeta Shqiptare

Fjala