Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

superliga

E PAPRECEDENT / Arbitrat bojkotojnë Kastriotin, kanë frikë pas KËRCËNIMEVE të vazhdueshme ME VDEKJE, FSHF: Organet përkatëse po hetojnë

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të shtyjë ndeshjen e kategorisë superiore mes Kastriotit dhe Bylisit, për shkak se janë kërcënuar arbitrat. Në një deklaratë...

Tirana kryeson renditjen, mbyllet java e 11-të e Kategorisë Superiore (Rezultatet)

Tirana mban kreun e renditjes në Kategorinë Superiore pas fitores me rezultat minimal ndaj Egnatias. Bardheblutë në krye me 21 pikë ndiqen nga rivalët e...

FUTBOLLI SHQIPTAR/ Tifozi i Laçit tenton të hyjë në fushë, shan dhe kërcënon kapitenin e Dinamos në prani të familjarëve

Me rikthimin e tifozëve në stadium, futbolli shqiptar rikthehet në “origjinë”, kur sharjet dhe kërcënimet ndaj lojtarëve, stafeve drejtuese bëhen mëse të zakonshme. I...

Mbyllet java e 6-të e Superligës/ Gola me ‘PIKATORE’, Vllaznia merr kryesimin e vetme, Kukësi i uron mirëseardhjen Skënder Gegës me fitore, zhgënjen sërish...

Ka përfunduar java e 6-të e Superligës Shqiptare, e cila sheh në krye të klasifikimit Vllazninë, pas fitores minimale 1-0 ndaj Bylisit në stadiumin...

Çudira shqiptare, Superliga në bojkot, Komisioni i Disiplinës ‘masakron’ lojtarët e Tiranës dhe Bylisit

Komisioni i Disiplinës ka dënuar dy lojtarët e Tiranës, Bathën dhe Torassan për ndeshjet miqësore. Pa u “lagu”r nuk ka mbetur as sulmuesi i...

Bojkoti i Superligës, Fidel Ylli jep lajmin e madh për futbollin: Kemi arritur akordin për 3 pika, ja kur merr fund bojkoti

Superliga shqiptare nuk ka nisur ende për këtë sezon. Ishte programuar që sezoni i ri të niste më 12 shtarot, por Liga Profesioniste dhe...

Sezoni futbollistik 2020-2021 në Shqipëri, Komiteti Ekzekutiv përcakton datat, ja kur fillon Superliga

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar ditën e sotme datat e fillimit dhe përfundimit të kampionateve kombëtarë për sezonin 2020-2021. Anëtarët...

Pritja merr fund! Konfirmohet FORMULA Europiane e Superligës

Tashmë nuk ka dyshime. Superliga kosovare e futbollit do të përfaqësohet në Kupat e Europës me 3 skuadra. Vendimi është marrë...

Përplasja e Laskës me Halilin te sheshi “Shqiponja”, Policia i procedon penalisht të dy (Njoftimi)

Policia e Tiranë ka proceduar penalisht në gjendje të lirë presidentët e dy klubeve të Superligës Shqiptare. Bëhet fjalë për presidentin...

Përplasje fizike mes presidentit të Tiranës dhe Laçit, shoqërohet në polici Pashk Laska

Sërish incident në futboll, këtë herë janë përfshirë presidentët e dy ekipeve të Superligës. Mësohet se mes Presidenti i klubit të...

Lajmet e fundit