Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

sulme

Sulmet me dron, Rusia: Veprimet e Ukrainës nuk do të mbeten pa u ndëshkuar

Rusia ka pasur një natë të vështirë, pasi ka pasur sulme të shumta me drone nga Ukraina. “Sulmet me dronë në territorin rus gjatë natës...

Djegia e Kuranit në Stokholm, Britania paralajmëron sulme terroriste në Stokholm

Këtë të diel Britania ka paralajmëruar shtetasit e saj që udhëtojnë për në Suedi për sulme të mundshme terroriste pas rasteve të djegies së...

Moska kërcënon me hakmarrje pas sulmeve të Ukrainës ndaj anijeve ruse në Detin e Zi

Moska dhe Kievi janë në një trajektore të përshkallëzimit të marrëdhënieve. Rusia ka kërcënuar se do të ndëshkojë Ukrainën për sulmin e një cisterne pranë ngushticës Kerç,...

Sulmet e sotme në Ukrainë ishin të paralajmëruara

Vladimir Putin u zotua se do të hakmerret pas një sulmi në urën që lidh Krimenë me Rusinë. Moska ka fajësuar Ukrainën për incidentin, i...

Rusia nis sulmet ajrore në Odesa pas shpërthimit në urën e Krimesë

Disa shpërthime u dëgjuan në qytetin Odesa në Ukrainën jugore mwngjesin e kwsaj tw marte, rreth 24 orë pas sulmit në urën e Krimesë...

Izraeli nis sulmet me raketa në Siri

Izraeli ka nisur sulme ajrore në Siri, me synim qytetin e Homsit i cili kontrollohet nga qeveria, por mbrojtja ajrore siriane shkatërroi shumicën e...

Operacioni në Manëz, reagon Kryesia e MEK në Francë: Thirrje Amerikës të dënojë këto sjellje kriminale

Qendra e Muxhahedinëve në Francë ka reaguar lidhur me operacionin e zhvilluar mëngjesin e sotëm nga Policia shqiptare në kampin e muxhahedinëve të MEK...

NATO: Po i marrin shumë seriozisht ngjarjet në veri të Kosovës

NATO tha se po ndërmerr të gjitha hapat për të ofruar mjedis të sigurt dhe liri të lëvizjes në veri të Kosovës. Zëdhënësja e...

“Unë bëra një hap pas”, Lulzim Basha i përgjigjet Berishës: Për të mbuluar dështimin dhe izolimin, ka rinisur të njëjtat sulme

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha u është përgjigjur sulmeve që i ka bërë Sali Berisha këtë të premte, duke thënë se për shkak të izolimit ndërkombëtar,...

Sulmi me dron në Moskë, lëshohet urdhër-arrest për dy ushtarakë të lartë ukrainas, Putin: Ata zgjodhën rrugën e frikësimit

Ministria e Brendshme ruse ka vendosur dy figura të larta ukrainase në listën e saj të personave të kërkuar, disa orë pas një serie...

Lajmet e fundit