Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

sulm

Hakerat SULMOJNË disa institucione shtetërore dhe private në Shqipëri

Autoriteti Kombëtar CESK ka njoftuar qytetarët se ditën e sotme disa institucione në sektorin publik dhe privat janë përballur me një sulm DdoS attack,...

Hakerat sulmojnë Gjykatën e Hagës

Raportime të shumta në medie thonë se Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë është hakeruar këtë të martë. ICC  tha të martën se zbuloi "veprimtari anormale...

E rëndë në Kamëz, 41-vjeçari sulmohet nga disa persona, përfundon në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Kamëz, ku disa persona kanë sulmuar një 41-vjeçar. Bëhet me dije se rreth orës 06:50,...

Akuzohet se ndihmoi Rusinë, Elon Musk pranon sabotimin e një sulmi të madh ndaj Ukrainës

Një këshilltar i lartë i presidentit të Ukrainës akuzoi Elon Musk se ka ndihmuar agresionin rus, gjë që nxiti shumë pakënaqësi. Së fundi vetë miliarderi...

Panik në anije, peshkaqenët sulmojnë mjetin lundrues me tre persona në bord

Tre persona në bordin e një anije të vogël janë panikosur, pasi mjeti lundrues ku ata po udhëtonin në brigjet e Australisë, është sulmuar...

Presidenti i Rumanisë: Rusia po sulmon Ukrainën shumë pranë kufirit tonë

Presidenti rumun, Klaus Iohannis tha se Rusia po sulmon Ukrainën shumë afër kufirit të Rumanisë. Ai ka shtuar se edhe pse sulmet po bëhen pranë...

Rusia sulmon me dronë portin në Ukrainë

Dronët rusë sulmuan objektet "civile industriale" gjatë natës në Danub në Ukrainën jugperëndimore , tha Kievi, me Moskën që tha se goditi një port në rajon...

Kush është Fredi Beleri, anëtar i grupit që vrau ushtarakët në Peshkëpi dhe lidhjet që drejtësia nuk i provoi dot?!

Çështja e Fredi Belerit ka thelluar krizën në marrëdhëniet diplomatike mes Shqipërisë dhe Greqisë. Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis në darkën informale që ka mbajtur...

Sulmohet Dritan Abazoviç brenda një diskoteke në Budva

Dritan Abazovic, kryeministri i Malit të Zi është sulmuar mbrëmjen e djeshme, teksa nddhej në një diskotekë në Budva. “Kurir”, shkruan se Abazovic është sulmuar...

Droni pa pilot përplaset me ndërtesën në Moskë, zyrtarët rusë: Kievi nisi një tjetër sulm terrorist ndaj Rusisë

Një dron ukrainas u përplas në një ndërtesë në qendër të Moskë këtë të premte, pasi mbrojtja ajrore ruse e rrëzoi atë, duke ndërprerë...

Lajmet e fundit