Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Sulltan Nevruzi

Presidenti Begaj takon Baba Mondin, uron Sulltan Nevruzin për gjithë besimtarët

Presidenti Bajram Begaj uron gjithë besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit. Ai ka shkuar për vizitë në Kryegjyshatën Botërore Bektashiane në Tiranë dhe...

Basha iu uron shqiptarëve festën e Sulltan Nevruzit: Dielli i shpresës dhe mirësisë shndritë në çdo familje!

Deputeti i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar të gjithë shqiptarëve festën e Sulltan Nevruzit. Përmes një postimi në Facebook, Basha uron duke shkruar “dielli...

Lindita Nikolla uron besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla uron të gjithë besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit. Ajo shkruan se 22 Marsi është një ditë e...

Rama mesazh besimtarëve bektashinj për Sulltan Nevruzin: Uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një urim për besimtarët bektashinj në ditën e Sulltan Nevruzit. Rama ka postuar një foto, teksa u...

Me pamje nga Mali i Tomorrit, presidenti Meta uron besimtarët bektashinj: Gëzuar Sulltan Nevruzin, ju ndihmoftë Abaz Aliu dhe të keni bekimet e Zotit

Presidenti Ilir Meta ka përcjellë një mesazh për të gjithë besimtarët bektashinj në festën e Sulltan Nevruzit. Ai teksa poston pamje nga Mali i shenjë...

Rama mesazh besimtarëve bektashinj për Sulltan Nevruzin: Ju uroj të gjithëve një ditë me dritë brenda vetes

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një urim për bektashinjtë në ditën e Sulltan Nevruzit. Rama ka postuar një foto nga teqena magjike...

Basha takon Baba Mondin dhe uron Sulltan Nevruzin: Shpresa do të fitojë mbi dëshpërimin, ashtu si pranvera mbi dimrin (VIDEO)

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka vizituar sot në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve, Kryegjyshin Baba Mondi, në kuadër të festës së Sulltan Nevruzit. Ai...

Festa e Sulltan Nevruzit, Yuri Kim takon Baba Mondin: Kënaqësi ta njihja dhe i uroj shëndet e lumturi. Shijova qumështin dhe ëmbëlsirat…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar sot Kreun e Bektashinjve, Kryegjyshin Botëror Baba Mondin si dhe myfti Spahiun, në kuadër të festës së Sulltan...

Meta jep mesazhin e çuditshëm në ditën e Sulltanit Nevruzit: Pranvera dhe demokracia janë në sintoni, shikoni lulet ngjyra-ngjyra

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për ditën e Sulltan Nevruzit nga Kryegjyshata Botërore, pas një takimi me Kryegjyshin Baba Mondi. Meta u...

Baba Mondi uron Sulltan Novruzin: Pandemia nuk na pengoi të jemi me shpirt të bashkuar

Sot besimtarët bektashinj kremtojnë festën e Sulltan Novruzit. Si çdo vit tjetër Kryegjyshi Dede Edmond Brahimaj ka përcjellë mesazhin e tij nga Kryegjyshata Botërore. Në fjalën...

Lajmet e fundit