Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Suella Braverman

Suella Braverman paralajmëroi një valë të re emigrantësh shqiptarë në Britani

Sekretarja e Brendshme e Britanisë së mMadhe, Suella Braverman,  ka paralajmëruar “një valë të re” emigrantësh shqiptare që pritet të kalojnë Kanalin “La Mansh”...

 “Prindërit indianë”, CNN artikull kundër Suella Braverman: Emigrantja që dëbon emigrantët e paligjshëm

CNN ka bërë një shkrim ta gjatë për sekretaren e Bremdshme Suella Braverman. Në shkrim thuhet se një nga qëllimet e Braverman me ardhjen...

Bledi Çuçi takon ministren Braverman: Amnistoni shqiptarët pa viza në Angli, ata që punojnë ndershëm dhe s’kanë rekorde kriminale

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, njofton se është takuar në Londër me kolegen e tij Suella Breverman. Ai i ka kërkuar Braverman që të...

Edi Rama ironik me ministren e Brendshme angleze: Po ju pushtoi Rusia, ne do t’ju mbrojmë nga Putin e Suella Braverman (INTERVISTA)

Në ChatHam House, kryeministri Edi Rama në një bisedë të gjatë për realitetin e ri dhe krizën e emigrantëve siç thuhet në mediat britanike,...

“Shqiptarët e gjetën drogën këtu”, Edi Rama thumbon ministren britanike nga Londra: Suella e dinte çfarë po thoshte, ajo kurrë nuk kërkoi ndjesë

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar përsëri këtë të premte me thumbimet ndaj sekretares së brendshme britanike Suella Braverman, duke theksuar se ajo e dinte...

Rama intervistë për radion britanike, kritikon deklaratat e Braverman për shqiptarët: Të turpshme! Ata po merren si shembull për qëllime politike

Kryeministri Edi Rama po zhvillon ditën e sotme një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe ku pritet të takohet me homologun e tij, Rishi...

Politikani britanik: Dënoj gjuhën e Braverman ndaj shqiptarëve, e përkeqëson situatën

Gjuha e Suella Braverman për azilkërkuesit shqiptarë po e “përkeqëson” një situatë tashmë të rrezikshme, ka paralajmëruar një deputet veteran konservator. Sir Roger Gale dënoi...

Britania me plan të ri për të dëbuar shqiptarët, emigrantët që vijnë nga vende “të sigurta” do u refuzohet azili pa të drejtë apelimi

Sekretarja e Brendshme, Suella Braverman kërkon të përshpejtojë dëbimet e azilkërkuesve nga vendet që konsiderohen “të sigurta”. Mediat e huaja shkruajnë se sekretarja e Brendshme...

Sekretarja e Brendshme britanike e pranon: S’kemi arritur të kontrollojmë kufijtë tanë, në Shqipëri janë kthyer vetëm 36 nga 12 mijë emigrantë

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman, ka pranuar se qeveria e Mbretërisë së Bashkuar nuk ka arritur të kontrollojë krizën e emigrantëve,  duke thënë...

Shqiptarët në Londër protestë kundër sekretares së Brendshme, Rama shpërndan pamjet në “twitter”

Komuniteti shqiptar në Britani protestoi sot kundër fyerjeve të qeverisë britanike, kryesisht ministres së Brendshme Suella Braverman për emigrnatët shqiptarë. Shqiptarët u mblodhën para “Ëestminster...

Lajmet e fundit