Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

suedi

Bllokoi portin e naftës në Suedi, Greta Thunberg akuzohet për herë të dytë për mosbindje

Aktivistja Greta Thunberg është akuzuar për herë të dytë për mosbindje ndaj policisë pas një proteste në një port të në Suedi, shkruajnë mediat...

Al Kaeda kërcënon Suedinë, parandalohet sulmi terrorist ndaj kryeministrit

Autoritetet suedeze kanë parandaluar një sulm terrorist kundër kryeministrit Ulf Kristerson. “Ne kemi mësuar se disa sulme të planifikuara terroriste janë parandaluar,” tha kreu i...

Erdogan: Turqia s’është gati të ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, sinjalizoi më 3 korrik se vendi i tij nuk është gati ta ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO, duke...

Papa Françesku dënon djegien e Kuranit në Suedi

Papa Françesku, udhëheqësi shpirtëror i katolikëve, dënoi aktin e djegies së Kuranit në Suedi. Papa tha se ishte "i zemëruar dhe i neveritur" nga...

Tragjedi në detin Baltik, nënë e bir vdesin pasi bien nga trageti

Një djalë shtatë vjeçar polak dhe nëna e tij kanë vdekur pasi ranë në ujë nga një traget që udhëtonte nga Suedia në Poloni...

Djegia e Kuranit në Suedi, “shpërthejnë” protestat para ambasadës në Bagdad

Dhjetëra qytetarë kanë sulmuar godinën e ambasadës së Suedisë në Bagdad, pas djegies së Kuranit. Të enjten, një klerik i fuqishëm Moqtada Sadr, bëri thirrje...

Digjet libri i Kuranit në Suedi gjatë Kurban Bajramit

Një Gjykatë suedeze ka dhënë leje që Kurani të digjet jashtë xhamisë kryesore në Stokholm. Sipas mediave të huaja mësohet se djegia e librit fetar...

Aksident në parkun e lodrave në Suedi, humb jetën një person dhe plagosen disa të tjerë pasi treni doli nga shinat

Momente tmerri në një park lodrash në Stokholm, Suedi ditën e sotme, kur një vagon i trenit lodër doli nga shina, duke vrarë një...

La familjen, karrierën dhe atdheun, politikanja suedeze lufton në Ukrainë

Politikanja suedeze 43-vjeçare Karoline Nordengrip është bërë pjesë e ushtrisë ukrainase. Ajo hoqi dorë nga rroga e majme, karriera ambicioze në politikë dhe bashkëshorti i...

Zlatan Ibrahmoviç tërhiqet nga futbolli në moshën 41-vjeçare

Zlatan Ibrahimoviç është tërhequr nga futbolli në moshën 41-vjeçare. Sulmuesi suedez shënoi 511 gola në 866 ndeshje për klube dhe 62 gola në 122...

Lajmet e fundit