Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

studiuesi

“Qeveria socialiste e jahteve të miliarderëve”, Nurellari debaton me Bojaxhiun, ekonomisti: Ç’janë këto pupulizma, ata paguajnë akcizë

Adri Nurellari, studiues dhe këshilltar politik, është përfshirë në debatin publik për furnizimin me karburant të jahteve të miliarderëve në Portin e Durrësit. Ai...

Studiuesi Taulant Muka: Akademia e Shkencave citon një portal, janë në gjendje të mjerueshme

Studiuesi i njohur Taulant Muka është ndalur të një publikim i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë në llogarinë në Facebook, dhe thotë se ky...

Heqja e yllit dhe librit nga Mozaiku, studiuesi: A duhet retushuar historia në këtë mënyrë?

Restaurimi i Mozaikut “Shqipëria” ka ngjallur mjaft debat gjatë ditëve të fundit. Heqja e yllit dhe librit nga dora e punëtorit në Mozaik ka...

Studiuesi tregon si u restaurua flamuri i Kongresit të Lushnjes: Për 10 muaj vetëm lexova që ta kuptoja, analizat u bënë në Bruksel

Studiuesi Frederik Stamati ka treguar sot punën që ka bërë për restaurimin e flamurit të Kongresit të Lushnjes, kohë më parë, pas një dëmtimi...

“10-15 ambasadorë qëndrojnë me mandate të skaduara, kush mban përgjegjësi?” Studiuesi ngre shqetësimin, Arben Cejku i komenton

Drejtori i Institutit shqiptar për Studime Politike, Afrim Krasniqi, ka ngritur shqetësimin në lidhje me qëndrimin e trupës diplomatike  edhe pas përfundimit të mandatit...

Studiuesi nxjerr gabimet në shkresën e Presidencës: T’ia kishit lënë në dorë Shvarcit, do e redaktonte shkarkimin e tij për hir të gjuhës shqipe

Hysni Ndreu, studiues i njohur i letërsisë, ka publikuar shkresën me të cilën Presidenca ditë më parë njoftoi shkarkimin nga detyra të Edvin Shvarc,...

Lajmet e fundit