Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

studim

Paralajmërojnë studiuesit, bota po përballet me mungesën e ujit të pijshëm

Bota po përballet me një krizë të paprecedentë të ujit, e nxitur nga kërkesa në rritje e ujit të pijshëm dhe ngrohja globale. Sipas një...

Studimi: Shqipëra vendi më i preferuar për turistët gjermanë, ka koston më të ulët të shpenzimeve

Një studim i fundit i Institutit Federal të Statistikave në Gjermani, ka zbuluar se Shqipëria ofron koston më të lirë për pushime për turistët...

E thotë studimi: Të gjitha llojet e pornografisë janë të dëmshme për jetën seksuale të një çifti!

Të gjitha llojet e pornografisë janë të dëmshme për jetën seksuale të një çifti. Ky ishte përfundimi i arritur nga studiuesit në Universitetin Brigam...

Studimi i ri ngre shqetësim: Qëndrimi i tepërt me kokën ulur në celular apo librër, krijon ngarkesë në shpinën cervikale

Varësia nga telefoni dhe rrjetet sociale jo vetëm që të dëmton piskologjikisht por sipas një studimi të fundit dëmton edhe fizikisht. Qëndrimi i ngjitur pas...

Studimi i ri: Ushqimet e “ultra-përpunuara” rrisin rrezikun e zhvillimit dhe vdekjes nga kanceri

Konsumimi i shpeshtë i ushqimeve ultra-përpunuara shoqërohet me një rrezik të shtuar të kancerit dhe vdekjes së konsumatorit. Një studim i ri shkencor ndërkombëtar tregon...

STUDIMI/ Shkencëtarët thonë se bërthama e Tokës ka ndaluar se rrotulluari, tani po ndryshon kah

Shkencetarët thonë se bërthama e Tokës ka ndaluar se rrotulluari dhe tani po ndryshon kah. Sipas shkencëtarëve bërthama e planetit tonë përbëhet nga një shtresë...

Eksperti i PS tregon pse është kundër propizimit të opozitës për Reformën Territoriale: S’ka studim për të shtuar bashki

Është mbledhur sot Komisioni, ku po diskutohet për Reformën Territoriale dhe për propozimet e bëra. Eksperti i PS, Artan Shkëmbi gjatë fjalës së tij tha...

Krah Taulant Ballës, i dërguari i qeverisë gjermane për Ballkanin në “Air Albania”, sheh ndeshjen Shqipëri-Islandë

Në “Air Albania” mbrëmjen e djeshme u mbajt ndeshja Shqipëri-Islandë, ku Kombëtarja nuk arriti të merrte fitoren. Në stadium ka qenë dhe i Dërguari Special...

Studimi: Fetusi buzëqesh kur nëna konsumon karrota, mërzitet kur ha lakra

Sipas një studimi të kryer në Angli me 100 nëna shtatzëna, ka rezultuar diccka e pazakontë. Fetueset në barkun e nënës janë mërzitur kur...

Studimi jep paralajmërimin e FORTË për ata që përdorin shpesh paracetamol

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut dhe që marrin vazhdimisht paracetamol, mund të jenë duke i shtuar vetes rrezikun e atakut...

Lajmet e fundit