Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

studente

Talibanët ndalojnë studentet afgane për të studiuar në Dubai

“Pasi talebanët mbyllën universitetet për gratë, shpresa ime e vetme ishte të merrja një bursë që do të më ndihmonte të studioja jashtë vendit”....

400 kuota të lira, nis sot provimi për studentët e Mjekësisë

Do të zhvillohet ditën e sotme testimi i informatizuar për maturantët, të cilët dëshirojnë të ndjekin studimet për Mjekësi. Janë mbi 1800 maturantë që kanë...

Vokshi nxirr videon në Kuvend të përplasjes së Kushit me studentët, ministrja e mohon

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka nxjerrë në Kuvend videon e përplasjes së ministres Kushi me studentët e mjekësisë. Ajo tha se duhet të tërhiqet...

Studentët e Mjekësisë në protestë: Duam zgjidhje, jo internim! Ministrja Kushi të japë dorëheqjen

Studentët e Mjekësisë janë ngritur sërish sot në protestë, ku kanë kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit, Evis Kushi, pas deklaratës së kësaj të...

“Nëse s’bini dakord, ne marrim vendim pa ju pyetur fare”, videot e patransmetuara nga përplasja e ministres Kushi me studentët

Prej disa javësh vendi është përfshirë nga debati në lidhje me projektligjin për studentët e Mjekësisë, të cilëve do u mbahet për 5 vite...

Seancë “e nxehtë” sot, në Kuvend diskutime për “kanabisin” dhe studentët e Mjekësisë

Një seancë e “nxehtë” pritet që të jetë ditën e sotme në Kuvend, teksa deputetët do të mblidhen për të diskutuar për disa projektligje. Një...

Komisioni Edukimit miraton projektligjin për studentët e Mjekësisë

Komisioni për Edukimin ka miratuar ditën e sotme me 9 vota pro, 7 kundër dhe një abstenim projektligjin për studentët e Mjekësisë Gjatë pjesëmarrjes në...

Ligji për studentët e Mjekësisë, Kushi: Kanë mundësi zgjedhje, kjo politikë përdoret dhe në BE

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka folur në Komisionin Parlamentar në lidhje me ligjin për studentët e Mjekësisë, të cilëve do u mbahet diploma...

Studentët e Mjekësisë paralajmërojnë: Anuloni vendimin, në të kundërt do të bojkotojmë vitin akademik!

Studentët e Mjekësisë janë ngritur sot në protestë, të cilët kundërshtojnë vendimin që atyre t’u mbahet diploma për 5 vite dhe të punojnë në...

“Mos ndryshoni rregullat në mes të lojës”, studentët e Mjekësisë marshojnë drejt Kuvendit (Foto- Video)

Ka nisur protesta e studentëve të Mjekësisë në Tiranë, të cilët nga Fakulteti i Mjekësisë kanë nisur marshimin drejt Parlamentit. Me bankarta në duar dhe...

Lajmet e fundit