Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

student

Britania merr vendimin: Studentët e huaj të diplomuar s’do lejohen të sjellin familjet e tyre

Qeveria britanike ka njoftuar se po heq të drejtën e disa studentëve të huaj për të sjellë anëtarë të familjes në Mbretërinë e Bashkuar,...

Evis Kushi jep lajmin në Kuvend: Për herë të parë studentët do të kenë të drejtë të marrin një kredi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi sot në Kuvend i është përgjigjur pyetjeve të deputetes së opozitës Erisa Xhixho. Kushi në Kuvend ka dhënë lajmin se...

“Dua të bashkohem me PL se s’kam ndërmend të iki nga Shqipëria”, Meta poston foto me studentin: Ndryshimi është afër!

Kreu e Partisë së Lirisë , Ilir Meta ka postuar një foto me një student. Meta teksa shpërndan foton shkruan se studenti i quajtur Ledi,...

Bora Muzhaqi bën lapsusin në takimin me nxënësit dhe studentët në Fier: Pyesni fëmijët tuaj në klasën e parë…

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi së bashku me Taulant Ballën dhe kryeministrin Edi Rama ndodhen në Fier, ku po zhvillojë...

“Ti më ke përgatitur për jurist”, profesori i kriminalistikës tregon historinë e pazakontë: Ish-studenti më tha se u bë hajdut i suksesshëm prej leksioneve...

Profesori i kriminalistikës Ervin Karamuço ka treguar një histori të pazakontë, ku ish-studenti jurist i ka thënë se me leksionet e tij ishte bërë...

Përfshihet nga zjarri dhoma e konviktit tek Qyteti Studenti

Një dhomë është përfshirë nga flakët në konviktin në Qytet Studenti. Uniformat blu bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të para të...

Marrëveshje bashkëpunimi me Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, Veliaj: Mundësi integrimi për studentët, sidomos në vitin ku Tirana është ’Kryeqyteti Evropian i Rinisë’

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti dekanen e Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Esmeralda Kromidha, me të cilën firmosi një marrëveshje bashkëpunimi...

SHÇBA arreston pedagogun e Akademisë së Policisë, në pranga dhe një student

SHÇBA ka arrestuar sot një pedagog të Akademisë së Sigurisë në Policinë e Shtetit. Bëhet fjalë me dije se SHÇBA ka vënë në pranga pedagogun...

VIDEO/ “E paske bërë dozën e parë, jam e kënaqur”, studentja “kap” të papërgatitur Kushin: Fatkeqësisht po, jemi ndjerë të detyruar!

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e djeshme zhvilloi një vizitë ndërgjegjësuese në Universitetin Politeknik të Tiranës dhe Universitetin e Arteve, me studentët për...

“Hap rrugën, universiteti është i joni”, studentët përplasen me policinë tek “Filologjiku”

Një situatë e tensionuar është krijuar te Fakulteti i Filologjisë, ku studentët janë përplasur me policinë. Policia e cila qëndronte në hyrje të universitetit nuk...

Lajmet e fundit