Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

sportiste

Gradat për sportistët elitarë, Rama: Sot s’e ulim kokën nga turpi, do kenë pagë dinjitoze deri në fund të jetës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në ceremoninë e gradimit të sportistëve elitarë me gradën colonel. Rama u shpreh se sot është një ditë e...

Ministri Peleshi: Elita e sportistëve shqiptarë bëhen pjesë e FA, përfitojnë pagën e kolonelit deri në daljen në pension

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka marrë pjesë në ceremoninë e  gradimit ushtarak të kampionëve olimpikë, botërorë e europianë. Në fjalën e tij Peleshi u...

Rama nderon me “Yllin e Mirënjohjes Publike” shtatë sportistë shqiptarë: Këto ditë miratojmë dhe ligjin për bastet online

Kryeministri Edi Rama ka nderuar sot shtatë sportistë të talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe, të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë në peshëngritje, ski, mundje,...

Sportistja gjermane s’ndalet, merr pjesë në garën e vrapimit në muaji e 5-së të shtatzanisë

Sportistja gjermane Gesa Krause tre herë olimpike dhe kampione e dyfishtë kontinentale e 3000 pengesava nuk di të ndalet. Krause është bërë kryefjalë e mediave...

Kushi jep lajmet e mira pas mbledhjes së qeverisë: Libra falas për nxënësit deri në klasën e 3-të, 45 milionë lekë për sportistët

Ministrja e Arsimit, Ervis Kushi ka folur për vendimet e marra pas mbledhjes së qeverisë, ku ka thënë se librat do të jenë falas...

Ra pa ndjenja në fund të pishinës, sportistja 25 vjeçare rrëfen momentin kur pa fotot: E shokuar por…

Federata Ndërkombëtare e Notit ka ndaluar Anita Alvarez që të garojë në Budapest. Ajo nuk u lejua që të marrë pjesë në finalen e...

Arsimtarë, shkencëtarë dhe sportistë, ZBARDHEN kriteret për të huajt që mund të përfitojnë nënshtetësi shqiptare

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuç i ditën e sotme njoftoi se të huajt që kanë kontribute të veçanta në vendin tonë mund të përfitojnë...

Meta pret në zyrë sportistët e njohur: Ambasadorë të shkëlqyer

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në Presidencë sportitët e njohur nga Kosova, Majlinda Kelmendin, Shpat Zeka, Erza Muminoviq e Akil Gjakova. ...

Lajmet e fundit