Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

sporti

Trazirat gjatë dhe pas ndeshjes Shqipëri – Poloni, policia arreston 6 tifozë shqiptarë

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetas shqiptar të cilët hodhën në flakadan në fushën e lojës dhe ushtruan veprime të dhunshme, para dhe...

VIDEO/ Plas sherri mes tifozëve shqiptarë dhe polakë, stolat fluturojnë në ‘Air Albania’

Ende pa filluar ndeshja Shqipëri – Poloni, kanë nisur trazirat e para. Në krahun ku janë ulur tifozët polak, ka shpërthyer një sherr mes...

Probleme për ‘Tifozat Kuq e Zi’, policia arreston 4 anëtarë të tifogrupit

Kanë nisur menjëherë trazirat para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Polonië. Policia e Tiranës ka arresutar 4 anëtarë të tifogrupit ‘Tifozat Kuq eZi’. Ultrasit...

“Kemi 24 lojtarë që japin zemrën për Kombëtaren”, Sylvinho: Bajrami i jashtëzakonshëm! Muçi? Zgjedhje taktike, por është lojtar i madh

Shqipëria merr një pikë të artë në Pragë kundër Çekisë duke rritur akoma më shumë shpresat për një kualifikim historik në Euro 2024. Pas...

VIDEO/ Shqiptarët “pushtojnë” Çekinë, ndizet atmosfera në sheshin kryesor të Pragës

Kombëtarja shqiptare bëhet gati të futet në betejën e parë në ndeshjet e shtatorit. Kuqezinjtë do të sfidojnë Çekinë nesër mbrëma në orën 20:45...

Arben Ahmetaj i veshur sportiv në Kakavijë, iku në Greqi ditën që SPAK çoi kërkesën për arrestim

Zëri i Amerikës ka konfirmuar përmes burimeve zyrtare, mbrëmjen e sotme, se Arben Ahmetaj është larguar nga kufiri tokësor i vendit, drejt Greqisë, të...

VIDEO/ U godit me shuplakë nga trajneri, reagon volejbollistja: Ia kërkova vetë se nuk ndihesha mirë

Rovena Goga është volejbollistja nga Korça e cila u qëllua me shpullë nga trajneri Romeo Xega. E reja ka reaguar pas publikimit të videos në...

“Fondet nuk duhet të varen nga humori i disa njerëzve”, Armand Duka: Kemi 10 herë më shumë sportistë dhe marrim 0 lekë!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbolli, Armand Duka kërkon që të ketë një ndarje në përqindje në buxhetin e përcaktuar në ligjin për bastet,...

Artistët vishen “kuqezi”, FSHF mbledh këngëtarët, aktorët, kompozitorë e regjisorë për të kërkuar mbështetje për Euro2024: Arti dhe sporti rrinë kaq bukur bashkë

Një mbrëmje kuqezi për të kërkuar mbështetjen e artistëve. Kjo ishte ideja e fundit e FSHF që mbrëmjen e djeshme mblodhi në ambientet e...

KOKSH-i dhe bastet online, rrëfehet Fidel Ylli: Janë në gjithë botën, po në Shqipëri?!

Nga RETIN TOKA Lidhja e tij me sportin është shumë e ngushtë. Daton që prej fëmijërisë së hershme, kur në një ditë të zakonshme në...

Lajmet e fundit