Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

spitali hygea

Shumë dashuri në FOTO! Binjakët e sapoardhur në jetë mbajnë duart e njëri-tjetrit

Shumë dashuri në foto! Spitali Hygea ka publikuar disa foto të ëmbla në faqen zyrtare, të cilat  tregojnë shumë dashuri. Dy binjakë të sapoardhur...

71-vjeçari nga Durrësi, një tjetër sukses i trajtuar në Hygea

Petraqi, 71 vjeçari nga Durrësi, është një tjetër rast suksesi i diagnostikuar dhe trajtuar nga kardiokirurgu i mirënjohur dhe shef i Departamentit të Kardiokirurgjisë...

Maratona sensibilizuese kundër kancerit kolorektal

Një stil jetese me aktivitet fizik, ushqim të shëndetshëm si dhe kontrollet periodike shëndetësore parandalojnë sëmundjet. Informo, ndërgjegjëso, parandalo! Ky ishte qëllimi i maratonës...

I riu nga Kosova humbet 30 kg me Balonin Gastrik

Pacienti 28 vjeç nga Kosova, i cili përpara 1 viti peshonte 162 kg, duke qenë se nuk arrinte të binte nga pesha pavarësisht përpjekjeve...

Radioterapia në Spitalin Hygeia/ Teknika bashkëkohore VMAT & avantazhet që ofron në luftën kundër Kancerit krahasuar me teknikën IMRT

Radioterapia është një nga trajtimet onkologjike që përdor rrezatimin jonizues për eliminimin e qelizave tumorale (duke vrarë qelizat tumorale apo duke penguar riprodhimin e...

Ja pse është e rëndësishme të kujdesemi për shëndetin e zemrës

29 Shtator është dita botërore e Zemrës (sëmundjeve kardiovaskulre) dhe këtë vit nën sloganin #UseHeartToConnect kjo ditë si çdo vit i dedikohet ndërgjegjësimit të...

Tjetër Ndërhyrje e suksesshme realizuar nga ekipi i mjekëve kirurgë të përgjithshëm të Spitalit Hygeia

Pacientja e cila prej disa javësh vuante nga simptomat si fryrje barku dhe pamundësi për të defekuar prej disa ditësh, u paraqit në Spitalin...

Deformimet e lindura në buzë dhe kokë tek fëmijët, mjeku specialist ndërkombëtar në spitalin ‘Hygeia’ sjell diferencën në fushën e trajtimeve

Shërbimet mjekësore të realizuara nga mjekë elitarë me eksperiencë ndërkombëtare duke sjellë diferencë në fushën e trajtimeve mjekësore në çdo specialitet kanë qenë dhe...

HISTORIA/ Spitali Hygea shëron 24 vjeçaren me një formë të rrallë patologjie

Problemet neurologjike janë një trend në rritje në vendin tonë të cilat po prekin gjithnjë e më shumë fëmijët dhe të rinjtë. ...

Lajmet e fundit