Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Spanje

Europol godet trafikantët shqiptarë! Pastronin paratë e biznesmenëve nga Spanja, zbulohen transfertat rreth 65.5 mln euro (SKEMA)

Agjentët e Policisë Kombëtare spanjolle, në një operacion të përbashkët me EUROPOL, kanë shkatërruar një organizatë kriminale të dedikuar për trafikun e drogës dhe...

Një nga kokat e “Kartelit Ballkanik”, kapet shqiptari në Spanjë

Policia ka arrestuar në Spanjë një shtetas shqiptar i cili njihet si një nga kokat e “Kartelit Ballkanik” të drogës. Sipas medieve të huaja, shqiptari...

Georgina “braktis” Ronaldon, “djeg” rrjetin me fotot seksi nga brigjet e Spanjës

Futbollisti i famshëm Cristiano Ronaldo është fokusuar tek eksperienca e tij me klubin arab, ndërsa Georgina Rodriguez po vijon të shijojë pushimet dhe detin...

Mal Galceran, deputetja e parë me sindromën “down”

Mal Galceran do të bëhet zyrtarisht personi i parë i parë me sindromën down që do të ketë një vend në parlamentin e Spanjës....

Përmbytjet në Spanjë, djali 10-vjeçar shpëton duke u ngjitur në pemë

Një djalë i ka mbijetuar përmbytjeve vdekjeprurëse në Spanjë duke u ngjitur në një pemë dhe duke u mbajtur në të për gjatë gjithë...

Moti i keq “pushton” Spanjën, ka viktima dhe të zhdukur (VIDEO)

Dy persona kanë vdekur dhe nuk dihet fati i dy të tjerëve pasi moti i furishëm me reshje të denduar shiu shkaktoi përmbytje të...

Cikloni “Poppea”, Italia dhe Spanja goditen nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut

Erërat e forta dhe shirat e dendur kanë goditur Spanjën dhe Italinë duke shkaktuar përmbytje dhe shkatërrime të mëdha.  Shërbimet e trenave midis Francës...

700 kg kokainë, antidroga shkatërron rrjetin mafioz në Ishujt Kanarie të Spanjës

700 kilogramë kokainë janë sekuestruar dhe katër persona janë arrestuar këtë të mërkurë në ishujt Kanarie të Spanjës. Agjentët nga Njësia Qendrore Operative e Gardës...

Shkatërrohet grupi kriminal në Spanjë, ‘kokat’ e bandës dy shqiptarë

Policia spanjolle ka shkatëruar një bandë shqiptare të dedikuar për për kultivimin e marijuanës. Pjesë e grupit ishin 9 shtetas me kombësi shqiptare, greke...

Shkatërrohet banda shqiptare, kapet 5 ton kokainë në Spanjë

Antidroga spanjolle ka shkatërruar një bandë kriminale shqiptare që trafikoi 5 tonë kokainë të fshehur brenda një ngarkese me banane në Spanjë. Droga u trafikua...

Lajmet e fundit