Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Spac

Eshtrat e 44 të zhdukurve në Spaç, Autoriteti i Dosjeve nis hetimet për varret e dyshuara, ja tre fshatrat rreth burgut ku do kërkohet

Autoriteti për Informim mbi Dokumente të ish-Sigurimit të Shtetit njofton se sot ka vendosur nisjen e procedurës së hetimit administrativ për verifikimin mbi vendvarrimet...

FOTOLAM/ Megi Pojani shfaqet me babain në përkujtimin e 50-vjetorit të Revoltës së Spaçit

Dy ditë më parë u përkujtua 50 vjetori i revoltës së Spaçit nga të burgosurit politikë në vitin 1973 kundër regjimit komunist. Të pranishëm në...

Begaj vizitë në ish-burgun e Spaçit: Lufta për liri kërkon angazhimin dhe vigjilencën tonë të palëkundur

Kreu i Shtetit i shoqëruar edhe nga Zonja e Parë, Armanda Begaj, u bënë pjesë e aktiviteteve të organizuara me këtë rast nga Dioqeza...

SPAÇ, 50 vjet nga ferri që s’duhet harruar!

Maji i këtij viti duhet të shënohet në kalendar si Maji i 50 vjetorit të revoltës së parë të madhe në burgun e Spaçit....

47-vjetori i revoltës në Spaç, Basha mesazhe të forta: Kauzat fitojnë edhe nëse kanë kundër falanga të armatosura!

Kreu i PD Lulzim Basha ka kujtuar 47-vjetorin e revoltës në burgun e Spaçit, duke përcjellë mesazhe të forta.  “47 vjet...

Revolta e Spaçit/ Vlahutin: Shqiptarët u persekutuan se donin Europën, e pamundur të mendosh se…

Gjatë aktivitetit të zhvilluar me rastin e 45-vjetorit të revoltës së Spaçit, ka folur edhe ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin. ...

Pritet të japë dëshminë te Krimet e Rënda, Alibeaj shfaqet i trishtuar: Sot kërkoj ndjesë

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj pritet të japë sot dëshminë te Prokuroria e Krimeve të Rënda. E ndërsa dy zyrtarët e tjera Salianji dhe...

Lajmet e fundit