Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

soreca

Soreca dhe Luchner në takimin e Ministrave të Brendshëm: Krimi i organizuar, prioritet kryesor

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i BE-së për Çështjet e Brendshme, Johannes Luchner, së bashku me të Ngarkuarin me Punë, Ambasadorin Luigi Soreca, morën pjesë sot...

Soreca takim me presidentin Begaj: Moment kyç për integrimin e Shqipërisë në BE

Ambasadroi i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar këtë të martë një takim me presidentin Bajram Begaj. Takimi vjen pas samitit të Brdo-Brijunit në...

Soreca takim me Wisner në Tiranë: Në fokus mbështetja e integrimit të Shqipërisë në BE

Ambasadori i komanduar i BE në Tiranë Luigi Soreca, ka zhvilluar një takim me homologun amerikan, David Wisner. Në fokus të bisedës ka qenë partneriteti...

Luigi Soreca rikthehet në Shqipëri, zbulohet posti zyrtar që do mbajë

Zyrtari i lartë Luigi Soreca do të kthehet në Tiranë si ambasador i Bashkimit Evropian. Burime për mediat bëjnë me dije se Soreca do të...

Pas Bashës, Soreca i dorëzon edhe Presidentit raportin e KE-së, Meta: Duhet të shumëfishojmë përpjekjet që ky proces të ecë më shpejt

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, ditën e...

Edi Rama flet në prani të Sorecas: Në këtë vend, sa të jem unë kryeministër nuk ka më dialog me opozitën në ANGLISHT! Kemi...

Edi Rama ka thënë në prani të ambasadorit Soreca sot se, sa të jetë ai kryeministër nuk do të ketë më dialog me opozitën...

Edi Rama thotë se Qeveria ka tërhequr Anti-Shpifjen: Në Shqipëri liria e shpifjes është në nivelin më të lartë, por BE thotë jo, s’kemi...

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije paraditen e sotme se Qeveria shqiptare ka tërhequr paketën Anti-Shpifje. Sipas tij, kjo paketë nuk ekziston më...

Aleanca për Teatrin padit në SPAK Sorecën: I kemi kërkuar PE ta lirojnë nga detyra, Meta dhe Xhaçka ta shpallin “Non Grata”

Aleanca për Teatrin ka depozituar një tjetër kallëzim në SPAK sa i takon çështjes për shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një dalje për mediat, juristja...

Soreca dhe ambasadorët e tjerë të BE-së në sheshin “Skënderbej”, hedhin vallen e Pogonishtes (VIDEO)

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka marrë pjesë në një aktivitet kulturor në sheshin "Skënderbej", në kuadër të përmbylljes së "Javës së Evropës". Si asnjëherë...

Soreca: Shqipërisë i duhet parlament i plotë për rrugën drejt BE, KAS dhe SPAK të hetojnë parregullsitë e 25 prillit

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë Luigi Soreca ka deklaruar se Shqipërisë i duhet një parlament i plotë për të nisur rrugëtimin drejt...

Lajmet e fundit