Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

socialistet

Socialistët të gatshëm për bashkëpunim me PD, Gogu: Nuk duam të bëjmë pazare

Socialisti Toni Gogu ka thënë në prag të nisjes së këtij sesioni të ri parlamentar ata janë të gatshëm të bashkëpunojnë me kolegët e...

Gazment Bardhi zbardh diskutimet në Grupin Parlamentar: Të ndalim ndasitë dhe gjuhën përçarëse, forcohen socialistët

Kreu i Grupit Parlamentar të PD është shprehur pas mbledhjes me deputetët demokratë, se gjuha përçarëse dhe ndasitë forcojnë Partinë Socialiste dhe nuk ndihmojnë...

Kandidatët me mbi 70% të votave, ja cilët janë dhe ku dominojnë socialistët

Partia Socialiste deri tani ka fituar matematikisht tetë bashki ndërsa vijon kryesimin me një diferencë të madhe edhe në disa bashki të tjera. Janë plot...

Ligji për dosjet, socialistët të hapur për bashkëpunim me opozitën: Propozimi i tyre bën sens, jemi të hapur për diskutim

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka deklaruar se socialistët janë të hapur për të diskutuar me opozitën lidhur me ligjin...

Socialistët vlonjatë i besojnë Ermal Dredhës, PS zgjedh një diplomat në garën për Bashkinë

Diplomati shqiptar Ermal Dredha do të jetë kandidati zyrtar i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vlorës. Ai ka kryesuar në votimin që është zhvilluar...

Kryebashkiakë të akuzuar dhe emra të rinj, profili i pesë bashkive që premtojnë garë të fortë në 14 Maj

Kryesia e Partisë Socialiste dhe emrat e propozuar nga drejtuesit politikë të qarqeve, pritet t'i japin Edi Ramës një pasqyrë më të qartë të...

Hoteli i trafikantit të kokainës si Shtab elektoral i PS, Armando Subashi mbledh mësuesit, FRESSH dhe koordinatorët e partisë

Hotel "Alpar" në Fier, një godinë dykatëshe në pronësi të një trafikanti ndërkombëtar kokaine, është zgjedhur nga kryebashkiaku Armando Subashi si Shtab elektoral i...

Armando Subashi merr hotelin e trafikantit të kokainës, e bën Shtab elektoral të PS, socialistët presin ndërhyrjen e Edi Ramës

Socialistët fierakë janë prej ditësh në pritje të një vendimi të kryeministrit Edi Rama për kandidatin e tyre për Bashkinë. Armando Subashi është emri...

Socialistët akuza deputetëve të PD: Kanë falsifikuar firmat për Komisionin Hetimor, Këlliçi dhe Bylykbashi ndodhen në Amerikë!

Deputetët e Partisë Socialiste pretendojnë se firmat e hedhura nga kolegët e PD për ngritjen e Komisionit Hetimor në Kuvend, për çështjen "McGonigal", janë...

Edi Rama mbledh Grupin Parlamentar, prezanton Agron Çelën me deputetët socialistë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të hënë Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste. Mësohet se i pranishëm në këtë mbledhje është dhe deputeti shkodran...

Lajmet e fundit