Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

sms

30 vjet nga nisja e SMS së parë në telefonat celularë, historia që lindi nga një inxhinier 22 vjeçar

Në muajin dhjetor të këtij viti, mbushen plot 30 vjet nga dërgimi i mesazhit të parë në një telefon. SMS-të (Short Message Service), që...

13 orë seancë plenare/ Enkelejd Alibeaj paralajmëron votën “PRO” hapjes së plotë të dosjeve, zbardhet SMS në celularët e deputetëve

Kuvendi i Shqipërisë është duke vijuar një seancë maratonë që ka nisur prej paradites së sotme, në orën 10.00, ku pritet të miratohet me...

“Kujdes se…”, zbulohet mesazhi i fundit që Ervis Martinaj i dërgoi xhaxhait dhe u zhduk, babai: S’kam shpresë për djalin gjallë

Zhdukja e Ervis Martinajt ka qenë kryefjala e aktualitetit gjatë ditëve të fundit. Prokuroria e Laçit e cila po ndjek hetimin e zhdukjes misterioze...

Tritol makinës në lëvizje, detaje nga atentati në Unazë, biznesmenit i dërguan SMS në celular: Ishte vetëm paralajmërim

Mikel Harizaj dhe Serino Dume mbetën të plagosur mëngjesin e 7 janarit 2022 në Tiranë, kur mjeti me të cilin ata udhëtonin shpërtheu teksa...

EMRAT/ Alibeaj u dërgoi SMS, 7 deputetë që mbështesin Berishën nuk i binden udhëzimit të tij

Shtatë deputetë që mbështesin Sali Berishën nuk i janë bindur urdhrit të kreut të Grupit Parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj, për të mos marrë pjesë...

Alibeaj mesazh deputetëve të PD-së para votimit në Kuvend, ja çfarë u kërkon

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj, u ka dërguar mesazh deputetëve demokratë, duke u kërkuar që të mos marrin pjesë në votimin...

Presidenti Meta publikon SMS-të me Belind Këlliçin: Nuk ma hapi telefonin, i thashë mos e humbni kontrollin e protestës (Dënon të dyja palët për...

Presidenti Ilir Meta ka dënuar sot të dyja palët për dhunën e ushtruar në selinë e PD më datë 8 Janar. Ai ka publikuar...

“Bëjmë dot ca njerëz, në mbështetje të Bashës”, Edmond Spaho publikon SMS, akuzon kreun e PD dhe Gaz Bardhin

Deputeti demokrat Edmond Spaho publikon një sms dhe denoncon atë që e quan antikuvned të Lulzim Bashës dhe Gaz Bardhit. Sipas mesazhit, një person...

“Lufta” me sms për delegatët e PD, demokrati i shkruan Bashës në WhatsApp: I nderuar anëtar, te stadiumi mbahet Kuvendi i burrave!

Një mesazh për shpalljen e Sali Berishës "non grata" u dërgua dje në celularët e delegatëve të PD. Deputetë dhe delegatë në mbështetje të...

“Asnjë votë për LSI! Nëse nuk ja jepni PD, më mirë votoni PS”/ Miranda Rira nxjerr SMS me deputetin demokrat: S’krijohet fryma duke përçarë...

Ish-kandidatja për deputete e LSI në qarkun e Elbasanit, Miranda Rira i është përgjigjur sekretarit të përgjithshëm të PD, Gazment Bardhit, për çështjen e...

Lajmet e fundit