Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

skafe

Në prag sezoni, Policia Kufitare bllokon katër skafe në Sarandë, Durrës e Vlorë, gjobiten pronarët

Në prag të sezonit  turistik Policia Kufitare ka shtuar kontrollet në zonat bregdetare nga  Sarandda në Shkodër, me qëllim rritjen e sigurisë për pushuesit. Si...

1 ton hashash në Itali, operacioni në mes të detit me tre skafe, Operacionalja prangos vlonjatin e “Syrit”

Grigor Likaj, 34 vjeç, është arrestuar nga strukturat operacionale dhe ato hetimore të Policisë së Vlorës, pasi ishte shpallur në kërkim për përfshirjen në...

Rama bën njoftimin e rëndësishëm: Motorët e ujit, motoskafët dhe anijet turistike duhet të certifikohen, në të kundërt gjobiten ose konfiskohen

Kryeministri Edi Rama ka bërë njoftimin e rëndësishëm për Operatorët e Turizmit Detar në fillim të sezonit turistik. Ai thotë se duke filluar nga motorët...

Guardia di Finanza operacion në Vlorë, po shkëmbenin 600 kg hashash, kapen trafikantët me 3 skafe në det të hapur, si u pikasën nga...

Policia e Vlorës dhe Guardia di Finanza ka finalizuar me sukses një operacion për kapjen e plot 600 kg lëndë narkotike. Gjatë operacionit u bë...

Lajmet e fundit