Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shtypi shqiptar

Dita

Deutsche Welle: Gazetarët në Shqipëri janë të pambrojtur, rroga u përdoret si mjet presioni

Të jesh gazetar është një profesion i ëndërruar. Edhe në Shqipëri shumë vetë e kanë këtë ëndërr, por gazetarëve shqiptarë iu duhet të paguajnë...

Dy fjalë rreth mjerimit të shtypit shqiptar

Nga Ardian Ndreca Javën që shkoi u hap e u mbyll me shpejtësi rrufeje e pa lanë asnji gjurmë, si shumica...

Kriza në shtypin shqiptar, studiuesit: Nuk ekziston kufiri mes biznesit dhe gazetarisë

Studiues dhe analistë të shtypit shqiptar përcollën me shqetësim raportin më të fundit të Organizatës “Freedom House”, ku Shqipëria gjendet midis vendeve me media...

“Reporterë pa kufi”: Mediat në Shqipëri në pronësi të biznesmenëve me shumë ndikim, përcaktojnë linjën politike

"Reporterë pa kufi" publikon raportin për lirinë e shtypit për 2015. Christian Mihr, drejtues ekzekutiv i organizatës thotë se Maqedonia, Shqipëria e Kosova kanë...

Lajmet e fundit