Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shtetesi shqiptare

Mori nënshtetësi shqiptare, Dua Lipa e lumtur poston foto nga Presidenca: Po ndihem krenare

Presidenti Bajram Begaj i dha sot shtetësinë shqiptare, këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Kreu i Shtetit priti sot artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin...

Bëri 5 milionë euro për tre muaj, dënohet me 12 vite burg shqiptari që u kap me 58 kg kokainë (EMRI)

Një shqiptar në Londër  është dënuar me 12 vite burg pasi u përfshi në pazare kokaine të cilat kapnin vlerën prej 4.7 milionë euro. Sipas...

Ndryshime në ligjin për dhënien e nënshtetësisë shqiptare, ministria e Brendshme sqaron kushtet dhe kufizimet

Zëvendës ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka paralajmëruar ndryshime në ligjin për dhënien e shtetësisë shqiptare. Gjatë një konference për shtyp...

Sejdiu dhe Krasniqi marrin shtetësinë shqiptare

Ish presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu ka përfituar me kërkesën e tij shtetësinë shqiptare. Bashkë me ish-presidentin, shtetësinë e ka marrë edhe gruaja e...

Meta zbulon për herë të parë pse ia dha shtetësinë shqiptare Janullatos dhe a ka lidhje me pasardhësin

Presidenti Meta zbuloi arsyen e dhënies së shtetësisë shqiptare, Kryepeshkopit Anastas Janullatos. Në një prononcim për mediat, pasi uroi të gjithë besimtarët e krishterë...

Marrin shtetësinë shqiptare 6 anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje

Kryetari i Vetvendosje, Visar Ymeri, deputetët  Albin Kurti, Glauk Konjufca, Aida Dërguti, sekretari organizativ, Dardan Molliqaj dhe anëtari i Kryesisë, Liburn Aliu kanë përfituar...

Lajmet e fundit