Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

shqiptare greqi

Arratisen dy shqiptarë ‘të rrezikshëm’ nga burgu grek

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu i Avlonës në Greqi. Sipas medieve greke, ngjarja ndodhi rreth orës 21:40, të...

Kapen me drogë në Greqi, pranga një djali dhe një vajze shqiptare

Një 20-vjeçar dhe një 33-vjeçare nga Shqipëria janë vënë në prangat e policisë greke, pasi janë kapur me kanabis. Policia kishte...

Morën pjesë në protestë, arrestohen dy shqiptarë në Greqi

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në Athinë pasi morën pjesë në përvjetorin e kryengritjes së studentëve të vitit 1973. Turma të...

Pranga tre shqiptarëve në Greqi, ja për se akuzohen

Tre shqiptarë janë kapur në flagrancë në Kavala të Greqisë në përpjekje për të trafikuar drogë. Sipas policisë helene ata akuzohen...

Terrorizuan qytetin dhe alarmuan policinë, arrestohen TRE shqiptarë në Greqi

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar në veri të Greqisë pas një operacioni te madh nga policia helene që nisi mbrëmjen e djeshme. ...

Lajmet e fundit